Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Blog
Boxy a obedáre
10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Zabezpečenie malej kúpeľne - ako zariadiť, aby bola funkčná?
09.09.2019

Zabezpečenie malej kúpeľne - ako zariadiť, aby bola funkčná?Malé kúpeľne v poľských apartmánoch sú štandardné. Tie s najmenšou plochou majú obvykle asi 4 m2. Táto oblasť musí byť vybavená sprchou, toaletou, umývadlom a zvyčajne práčkou. Môže byť samozrejme potrebné určité skladovanie, dokonca aj kozmetika. Tak ako zariadiť kúpeľňu tak, aby bola plne funkčná a pohodlná?

Základom dobrého usporiadania je podrobný dizajn, ktorý zohľadňuje potreby a možnosti. Inštalácie a pohodlie pri používaní sú dôležité otázky. V praxi to znamená, že by sa medzi jednotlivými zariadeniami mala udržiavať minimálna individuálna vzdialenosť. Každé zariadenie potrebuje manévrovací priestor. V malých kúpeľniach sa tieto povrchy zvyčajne prekrývajú, čo nie je problém, pokiaľ kúpeľňu používa iba jedna osoba. A tak pred umývadlom by mal byť pruh voľného priestoru široký najmenej 70 cm. Pred vaňou alebo sprchou by mal byť taký pás 75 cm, rovnako ako pred toaletnou misou. S týmto vedomím môžete začať zariadiť kúpeľňu.

Sprcha v malej kúpeľniV skutočne malých kúpeľniach je usporiadanie zariadení často ukladané zhora cez usporiadanie miestnosti a existujúce inštalácie. Kedykoľvek však máme príležitosť, vyhýbajte sa umiestneniu veľkých predmetov na osi dverí, ako je napríklad práčka alebo sprchovací kút. Skúsme urobiť pred zrkadlom najväčšie zrkadlo. Tento postup nám umožní vytvoriť dojem oveľa väčšieho priestoru a poskytnúť dobrý východiskový bod.
200

Photo. Hübsch, Juniqe, Huppe, Lectus, VidaXl, Berdesn

Teraz je čas zvoliť vybavenie. Jednou z najpopulárnejších možností je rohová sprcha. Inštalácia je najjednoduchšia a môžete si vybrať medzi rôznymi veľkosťami a typmi dverí. V malých kúpeľniach by sme mali postupovať podľa pravidla - čím jednoduchšia je kabína, tým lepšie. Preto by mala mať úplne priehľadné dvere bez dekorácie. Mali by sa tiež posúvať namiesto nakláňania alebo naklápania, pretože zaberajú najmenší priestor. Kabína sa najlepšie kombinuje s nízkou sprchovou vaničkou. Tieto štandardné výšky zaberajú nielen trochu viac centimetrov, ale tiež vyzerajú mohutnejšie. Ak si to môžeme dovoliť, stojí za to vzdať sa sprchového kúta namiesto lineárneho odtoku. Potom získame ešte viac miesta. Potom sa môžete vzdať klasického sprchovacieho kúta v prospech jednej steny, ktorá je pripevnená k stene. Sprchová clona nie je potrebná.

Vybavenie pre malú kúpeľňu

201


Pri výbere iného vybavenia kúpeľní by ste mali dodržiavať rovnaký princíp - čím menej, tým lepšie. V prípade umývadla to znamená, že si vyberiete najmenší model pre pohodlné použitie, t. j. asi 40 cm široký. Na trhu sú k dispozícii ešte menšie umývadlá, ale ak máte dostatok miesta, je lepšie zostať asi 40 cm , Ďalším nevyhnutným zariadením je toaletná misa. Pri kúpe nezabudnite uviesť potrebné prepojenia, ktoré môžu zaberať pomerne veľa hodnotného priestoru. Najlepšie je zvoliť model bez goliera, ktorý sa odporúča pre malé kúpeľne. Nakoniec práčka zostáva. Mnoho výrobcov odporúča práčky s najvyššou náplňou pre malé priestory, nájdete však aj kompaktné veľkosti s predným plnením. Výrobcovia, ako sú Indesit a Candy, ponúkajú malé spotrebiče, ktoré majú šírku 35 až 45 cm. Ostatné spoločnosti si tiež čoraz viac uvedomujú potreby vlastníkov malých bytov a rozširujú svoje portfólio o malé spotrebiče.
202

Photo. Marmorin, Ferro, LaVita, Cersanit, Candy

Po výbere všetkých zariadení a vybavenia je čas na ďalšie prvky zariadenia. Keramické obklady v malej kúpeľni by mali byť svetlé, pokiaľ možno hladké a dostatočne veľké, aby sa minimalizoval počet škár. To vytvára dojem otvoreného, čistého priestoru. Nezabúdajme tiež na zrkadlá. Nad umývadlom je najlepšie namontovať zrkadlo so zabudovaným osvetlením LED. Tým sa ušetrí priestor pre samostatné žiarovky. Za zrkadlom môžete umiestniť aj skrinku, ktorá je vhodným miestom na uloženie kozmetiky. Vešiaky na uteráky by sa mali namontovať na stenu. Voľne stojace zaberajú príliš veľa miesta.Na dosiahnutie najlepšieho možného účinku v malej kúpeľni si musíte zachovať disciplínu a dôslednosť. Potom môžete nielen ubytovať všetko, ale aj zariadiť zaujímavým spôsobom.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk