- Kategórie blogu
- Štítky blogu
- Zariadenie domácnosti
- Koberce
- taniere
- hrnčeky
- Kúpeľnové koberce
- Behúne
- pvc
- linoleu
- kúpelnové podložky
- koberce do izby
- umelá tráva
- koberce do chodby
- Jesenné trendy 2018
- Dizajn interiériu
- Doplnky do domácnosti
- šálky
- Plyšové koberce
- čalúnená textília
- Poťahové látky
- Poťahové látky na nábytok
- Provence
- Usporiadanie obývacej izby
- Nábytok
- Boxy a obedáre
- Riad
- Kuchynsky riad
- Nákup tovaru okamžite bez DPH
- Kuchynské drezy
- Bez DPH
- szco nakup bez dph
- Ako znížiť náklady
- Ako znížiť náklady na firmu
- Nákup bez DPH
- Nákup zo zahraničia
- tovar z Poľska bez DPH
- nakup bez dph v polsku
- nakup bez dph v zahranici
- nakup bez dph zo zahranicia
- nákup bez dph
- nákup bez dph v eu
- nakupovanie na firmu bez dph
- doplnky
- Drezy
- doplnky do domácnosti
- svietidlá
- osvetlenie
- hodiny
- zlaté doplnky
- Vodovodné batérie pod okno
- VIANOCE A SVIATKY
- HRNCE A PEKÁČE
- DEKORACIE DO DOMACNOSTI
- KOBERCE, ROHOŽKY, KOŽUŠINY
- ZARIADENIE DOMÁCNOSTI
Textil do domácnosti
Blog

10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc...
čítať celé

10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ...
čítať celé

10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ...
čítať celé
09.09.2019
Wisteria - vinič
Read
- Odkiaľ pochádza vistéria?
- Vistéria a jej vlastnosti
- Ako pestovať vistériu na záhrade?
- Akú aplikáciu môžeme nájsť pre vistáriu?
Odkiaľ pochádza vistéria?
Prvé vistérium bolo privezené do Európy z Ameriky v polovici 17. storočia. Ich botanické meno, alebo vistéria, dostal Charles Linnaeus a potom ho botanik Thomas Nuttall zmenil na vistáriu. Tiež francúzsky botanik Jean Poiret sa rozhodol, že táto rastlina by sa mala nazývať vistéria. Slovo vistéria sa však zachovalo a akceptovalo - aj s nami.
Vistéria a jej vlastnosti
chumáčkovitý alebo ako už vieme - inými slovami, vistéria sa tiež nazýva slaná voda a patrí do rodiny fazule. Jej vlasť je strednou Čínou, kde sa s potešením pestuje dodnes. V Japonsku sa však vistéria pestovala stovky rokov. Ich motýľovité kvety sa zhromažďujú v prekrásnych a visiacich pozdĺžnych zhlukoch, ktoré v závislosti od odrody a polohy môžu dosiahnuť až pol metra! V Poľsku pestujeme dve odrody vistérie: čínske a kvetinové. Líšia sa tým, že kvetinové vistárie (ako aj jeho odrody) majú kvetenstvo mierne voľnejšie ako čínske. Jej kvety sú jednoducho menej často rozmiestnené a dlhšie ako iné druhy. Kvetinové puky sa tvoria na jeseň a kvitnú veľmi hojne v máji. Vistéria má tiež mierne vyššiu odolnosť proti mrazu ako čínska vistéria. Medzi cenné odrody kvetinových vistérií patria: Vistéria Blue Dream, Ludwik Lawin, Multijuga a Shiro Noda.
Zatiaľ čo v Ázii dominovala kvetinové vistárie, v Ázii dominuje Čínska vistéria. Americké a anglické záhrady. Jeho kvetenstvo je kompaktnejšie, vzdialenosť medzi nádhernými kvetmi motýľov je oveľa menšia a samotné kvety zvyčajne dosahujú dĺžku 35 cm. Aj na záhrade je jej kvitnutie o 2 roky rýchlejšie ako v prípade kvetinových vistérií. To, čo spája obe odrody, je to, že na jeseň vytvárajú kvetné puky, ktoré v máji hojne kvitnú. Medzi čínske odrody Wisteria, ktoré stojí za zmienku, patria: Prolific, Blue Sapphire, Amethyst alebo Texas White.
Ako pestovať vistéria v záhrade?
Ak chcete pestovať vistériu v záhrade, musíme jej poskytnúť slnečné, teplé a vetrom chránené miesta. Podklad pre slín by mal byť priepustný, úrodný, mierne vlhký. Všeobecne platí, že starostlivosť o rastliny je, že počas prvých 2-4 rokov po výsadbe, musíme ju zavlažovať počas sucha, pokryť ju na zimu a hnojiť ju na jar. Po uplynutí tejto doby prestávame hnojiť, pretože ak by sme to prehnali nadbytočnými minerálmi, vistéria bude rásť veľmi bujne, ale zníži jej kvitnutie. Dôležitou vecou pri starostlivosti o vistériu je jej krytie. Našťastie táto rastlina veľmi ľahko skáče zo základne alebo z koreňov. Keďže výhonky vistérie môžu byť časom veľmi ťažké, musíme im poskytnúť dostatočne silné opory. Nemôžeme zabudnúť na správne rezanie tohto viniča. V prvých rokoch kultivácie spočíva v tom, že rastlina sa vytvorí tak, že vytvára hlavné výhonky a bočné vodorovné vetvy. O niečo neskôr, keď už nie sú potrebné najdlhšie výhonky ako vodítka, rezáme ich do výšky 5 až 6 pukov a bočné výhonky na dĺžku 2 až 3 puky, čo bude stimulovať ešte väčšie kvitnutie. Najlepšie je okamžite priviazať mladé vetvy vistérie k podporám.
Aké využitie môžeme nájsť pre wisteria?
Tento horolezec je ideálny na vedenie na altánkoch, bránach alebo na južných stenách budov alebo iných stavby vo veľmi slnečnej polohe. Z toho môžeme vytvárať kríky a stromy a - čo je stále populárnejšie - pestovať ich v kontajneroch ako bonsaje. Každý, kto vidí kvitnúce vistériu, na to nikdy nezabudne.