Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Blog
Boxy a obedáre
10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Wabi-sabi - trend dizajnu interiéru pre rok 2018. Čo je to a ako to uplatniť v praxi?
09.09.2019

Wabi-sabi - trend dizajnu interiéru pre rok 2018. Čo je to a ako to uplatniť v praxi?Americké médiá nepochybujú: čas dokonale čistých, sterilných a minimalistických interiérov prechádza. Prvým krokom bola popularita škandinávskeho štýlu a sprievodná móda pre hygge , ale v roku 2018 pôjdeme o krok ďalej. Staroveký japonský svetonázor sa zameriava na nestálosť. Doma to znamená zdôrazniť použitie organických materiálov a prvkov vyrobených z nedokonalostí, aj keď to znamená, že interiér je trochu ... neúplný.

Čo je wabi-sabi?Koncept wabi-sabi je hlboko zakorenená v japonskej kultúre, hoci v slovníku nenájdete tento výraz a mnoho Japoncov má dokonca problém s jeho správnym popisom.

Myšlienka vznikla, keď sa dve samostatné slová, láka a sabi , spojili, aby sprostredkovali konkrétny pohľad, pocity a perspektívu sveta. Wabi znamená niečo ako jednoduchosť, skromnosť a život v harmónii s prírodou. Popisuje niekoho, kto je spokojný s malými vecami a čo najviac vyťažuje, bez toho, aby sa snažil mať viac. Sabi sa týka toho, čo sa stane v priebehu času. Je to len o prechodnosti, kráse a autentickosti veku. Cvičenie sabi je zamerané na učenie sa akceptovať prirodzený cyklus rastu a smrti, ako aj prijímanie nedokonalostí, ktoré tento pokrok sprevádzajú. Spoločne wabi a sabi vytvárajú pocit, ktorý nájde harmóniu a mier v nekomplikovanom, nenápadnom, tajomnom a pominuteľnom.
200

Wabi-sabi v interiériWabi-sabi môže byť ťažké zistiť, či nikdy sme sa s tým nezaoberali. Malo by sa však zdôrazniť, že estetika nie je špinavá alebo lepkavá. Nie je to ani populárny štýl shabby chic - nenájdete nové položky, ktoré boli zámerne starnuté alebo zničené. Namiesto toho sa objaví krása wabi-sabi , keď vek a čas môžu zanechať svoje prirodzené stopy po objektoch.
201

Ako predstaviť wabi-sabi do interiéru?Cítiť atmosféru vo vašom dome wabi-sabi , nemusíte tráviť šťastie. Neexistujú tiež žiadne jasne definované pravidlá, ktoré musíte použiť, ale niektoré charakteristiky interiérového dizajnu vám umožňujú určiť, čo bude pre vás určite užitočné.

Prírodné materiály - myslite na drevo, vlnu, hlinu, drsný papier, bambus, ľan, kožu, kameň, tkanú trávu a železo - všetko, čo sa v priebehu rokov opotrebovalo, štiepky, slzy , praskanie a hrdzavenie. Ručne fúkané sklenené vázy, posteľná bielizeň, rohože z morských rias, hlinené kvetináče dokonale padnú k tomuto trendu.

Zbavte sa neporiadku - Život v štýle wabi-sabi má zbaviť váhy a starostí. V interiérovom dizajne to môže znamenať rozdávanie oblečenia, ktoré ste už roky nenosili, alebo zbavenia sa emocionálnej batožiny, napríklad suvenírov alebo drobností, ktoré sa zhromažďujú už roky a pri ktorých sa hromadí iba prach. Hlavným účelom týchto objednávok je urobiť náš domov čo najpohodlnejším a bezstarostným, tak pre seba, ako aj pre našich hostí.

Kombinujte funkčnosť s estetikou - wabi-sabi oslavuje vynaliezavosť. Investovanie do krásnych úžitkových predmetov zjednodušuje náš životný priestor, takže v každodenných situáciách potrebujeme menej vecí, ktoré uľahčujú náš život a robia nás šťastnejším.

Použiť farby zeme - farby charakteristické pre tento trend sú trochu ťažšie a silnejšie. S morom a lesmi sa spájajú hlavne tmavé šedé, modré, zelené a hrdza a svetlejšie farby inšpirované púšťou alebo eukalyptovou kôrou.

<< Wabi-sabi je štýl interiéru, ktorý musia všetci "nedokonalí dekoratéri" jednoducho poznať.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk