Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Boxy a obedáre
10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Vzduchové clony - čo by ste mali vedieť?
09.09.2019

Vzduchové clony - čo by ste mali vedieť?Rozdiel teploty vzduchu prevládajúci na obidvoch stranách vonkajších dverí znamená, že pri otvorení zohriate alebo ochladený vzduch nenávratne uniká von - to vytvára veľké energetické straty, ktoré je potrebné pokryť vyhrievaním alebo podchladením miestnosti. Využívanie predsiene môže tento problém vyriešiť, ale z dôvodu malého priestoru to nie je vždy možné - dôvodom je obmedzený využiteľný priestor týchto priestorov. V súlade s osvedčenými postupmi a príslušnými nariadeniami sú alternatívou k predsieňam vzduchové clony. Vytvárajú silný prúd vzduchu nasmerovaný v rovnobežnej a tangenciálnej rovine k otváraniu dverí, bránia prievanu a tepelným stratám v zime av lete prenikaniu teplého vzduchu do chladených a klimatizovaných miestností.

Princíp fungovania vzduchových clonSúčasné vzduchové clony sú väčšinou kompaktné zariadenia inštalované priamo nad vonkajšími dverami. Výrobcovia ponúkajú kompaktné záclony v niekoľkých verziách, napríklad úsporné, štandardné alebo elegantné - skladajúce sa s interiérom areálu. Vzduchová clona pozostáva z nasávacej mriežky, výfukovej mriežky a ventilátora. Elektrický alebo vodný ohrievač je doplnkovým vybavením takéhoto zariadenia. Záclona vytvára intenzívny prúd vzduchu vychádzajúci zo štrbinovej napájacej mriežky. Prúd vzduchu prúdi lamelami nastavenými v pravom uhle a je tlačený ventilátorom, obvykle umiestneným v clonovej skrini, kde je tiež ohrievaný. Takto sa vytvorí silný prúd s plochým tvarom, ktorý vytvára vzduchovú bariéru, ktorá blokuje prítok vonkajšieho vzduchu cez otvorené dvere. Vzduchové clony s ohrievačom sa používajú v malých obchodoch a servisných priestoroch, pretože umožňuje vzdať sa vykurovania vo forme radiátorov, ktoré zaberajú cenné miesto.

Curtain air - čo ponúka trh?Na trhu sú k dispozícii rôzne riešenia záclon prispôsobené potrebám zariadenia. Závesy je možné rozdeliť podľa teploty privádzaného vzduchu - prechladnutie. V chodbách a dverách používaných ľuďmi sa používajú teplý a teplé závesy . Na miestach menej frekventovaných ľuďmi, napríklad v bránach pre príjazdové cesty, používame studené záclony. Z hľadiska dizajnu rozlišujeme záclony s jedným alebo dvojitým prúdom vzduchu . Pre priemyselné aplikácie sa používa záclony s horizontálnymi prúdmi vzduchu (napr. Pre brány vozidiel v priemyselných závodoch).

Kryt vzduchových závesov je obvykle vyrobený z pozinkovaného oceľového plechu s práškovou farbou. Dĺžka vzduchových clon sa líši, štandardné dĺžky clony sú 1500, 2000 a 2500 mm. Rozsah prúdenia vzduchu záclon je 2,5-4,2 m - v závislosti od vybraného modelu a prevládajúcich podmienok. Optimálne zvolená opona by mala vytvárať dynamický prúd vzduchu , ktorý predstavuje účinnú bariéru proti vniknutiu studeného alebo teplého vzduchu do budovy v celom svetle vstupného otvoru. V takýchto prípadoch použitie vzduchových závesov znižuje tepelné straty až o 80%.

Použitie vzduchových závesov v chladiarňach umožňuje odstránenie zamŕzania dverí a eliminuje tvorbu hmly - keď sa vlhký vzduch mieša s vnútorným vzduchom. Inštalácia vzduchových závesov by sa mala zvážiť vždy, keď sú dvere vždy otvorené alebo veľmi často. Vzduchové clony sa používajú aj v reštauráciách na oddelenie fajčiarskych a nefajčiarskych priestorov. Takéto zariadenia tiež výrazne znižujú náklady na vykurovanie alebo klimatizáciu v závislosti od ročného obdobia a poskytujú pohodlie tým, ktorí bývajú v budove.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk