- Kategórie blogu
- Štítky blogu
- Zariadenie domácnosti
- Koberce
- taniere
- hrnčeky
- Kúpeľnové koberce
- Behúne
- pvc
- linoleu
- kúpelnové podložky
- koberce do izby
- umelá tráva
- koberce do chodby
- Jesenné trendy 2018
- Dizajn interiériu
- Doplnky do domácnosti
- šálky
- Plyšové koberce
- čalúnená textília
- Poťahové látky
- Poťahové látky na nábytok
- Provence
- Usporiadanie obývacej izby
- Nábytok
- Boxy a obedáre
- Riad
- Kuchynsky riad
- Nákup tovaru okamžite bez DPH
- Kuchynské drezy
- Bez DPH
- szco nakup bez dph
- Ako znížiť náklady
- Ako znížiť náklady na firmu
- Nákup bez DPH
- Nákup zo zahraničia
- tovar z Poľska bez DPH
- nakup bez dph v polsku
- nakup bez dph v zahranici
- nakup bez dph zo zahranicia
- nákup bez dph
- nákup bez dph v eu
- nakupovanie na firmu bez dph
- doplnky
- Drezy
- doplnky do domácnosti
- svietidlá
- osvetlenie
- hodiny
- zlaté doplnky
- Vodovodné batérie pod okno
- VIANOCE A SVIATKY
- HRNCE A PEKÁČE
- DEKORACIE DO DOMACNOSTI
- KOBERCE, ROHOŽKY, KOŽUŠINY
- ZARIADENIE DOMÁCNOSTI
Textil do domácnosti
Blog

10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc...
čítať celé

10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ...
čítať celé

10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ...
čítať celé
09.09.2019
Tvorba a starostlivosť o živý plot
Vo všeobecnosti platí, že pravidlá starostlivosti o formované stromy a kríky sú podobné. Predovšetkým je dôležité, aby rastliny mali optimálne svetlo, vodu a dostatok živín pre správne zakorenenie a rast .
Po výsadbe
Zabezpečte, aby bol výsadbový priestor najmenej počas prvých dvoch rokov bez buriny. Aj tráva dokáže z rastlín odobrať potrebnú vlhkosť alebo živiny, takže je najlepšie, ak je misa okolo stromu ponechaná bez rastlín. Je možné voliteľne mulčovať mykorhizálne prípravky, aby sa uľahčil vývoj koreňov a vstrebávanie živín. kôra, s drevenými štiepkami alebo pridaním špeciálnych mladých živých plotov , šnúry alebo šéfovia sa musia pravidelne zalievať. Mladé kríky budú potrebovať 5 až 10 litrov na meter štvorcový, najmenej dvakrát týždenne . Stromy s väčšou hmotnosťou koreňov musia mať omnoho viac vody. Polievanie by sa malo robiť večer, po západe slnka. Rastliny pestované na plochom rade bezprostredne po výsadbe by sa mali pripevniť k rámu. Niektorí kupujú zariadenia na výrobu rastlín, zatiaľ čo iní ich vyrábajú napríklad pomocou záhradné klipy. bambusové tyče a pripevňujú ich pomocou káblových zväzkov. V ponuke sú aj špeciálne spony a
Vývoj
V prvej sezóne po výsadbe bude nová výsadba rásť trochu pomalšie, ako je dobre zakorenená. Rastliny vysadené holou koreňovou guľou budú musieť najprv rozšíriť svoj koreňový systém. Preto je veľmi dôležité pozorovať rastliny a pravidelne ich zalievať, aby sa predišlo vyschnutiu hrudiek, keď sa objavia nové výhonky a listy. Mnoho rastlín vysadených holými koreňmi môže počas tohto obdobia zožltnúť alebo zbaviť svoje listy. Nemusíte sa obávať, je to prirodzený príznak stresu . Počas rozširovania koreňového systému sa zariadenie snaží znížiť nadmernú transpiráciu. Po niekoľkých týždňoch by mala znovu získať silu a zelenú. Ak chcete znížiť straty vody a mierne pomôcť rastline, môžete použiť špeciálny tieniace siete na ochranu pred vetrom a nadmerným slnečným žiarením. Správne ošetrované rastliny rastú rýchlejšie a stanú sa odolnými voči chorôb a škodcov.
ochrana pred vetrom
Silné vetry môžu spôsobiť, že sa stromy húpajú a destabilizujú koreňovú guľu v pôde. Uvoľnenie pôdy v koreňovej guli môže spôsobiť plesňové infekcie a úplné odhalenie koreňov spôsobí ich vyschnutie a odumretie. Preto je dôležité stakes novo vysadené stromy a niektoré kríky (najmä vysoké). Pomôže tu mriežka.
Rezanie
Väčšina kríkov živých plotov nevyžaduje rezanie ihneď po výsadbe, s výnimkou hloh, sliviek čiernych a privet, ktoré sa musia stimulovať medzi jednou tretinou a polovicou svojej výšky, aby sa stimulovali. propagácie. Po výsadbe odstráňte všetky slabé a poškodené výhonky. Prvé rezy robíme ostrými nožnicami na prerezávanie. Platí to pre všetky druhy stromov a kríkov. V prípade stromov je dôležité odrezať všetky priesečníky. Väčšina ihličnanov zo živých plotov nevyžadujú rezanie počas prvých dvoch rokov. Ich strany môžete iba mierne orezať, aby ste vylepšili tvar. Prvý vrchný rez sa uskutoční iba vtedy, keď rastliny dosiahnu zamýšľanú výšku, takže sa šíria do strany . Listnaté rastliny sa môžu orezávať od polovice do neskorého leta, zatiaľ čo ihličnaté a vždyzelené rastliny - pokiaľ možno na začiatku jari alebo začiatkom jesene, aj keď existujú výnimky. Preto je najlepšie sa na to opýtať predajcu. V prípade kvitnúcich alebo ovocných rastlín sa ovocie nesmie umiestňovať v prvom roku. Musíte odstrániť vyblednuté kvety.
Care
Väčšina práce sa vykonáva dovtedy, kým sa nedosiahne požadovaná forma rastliny. Ak sa o ňu správne postaráme, bude zdravá a začne rásť. Každý rok hnojte rastliny, postupne odstraňujte burinu a mulčujte na miestach, ktoré to vyžadujú. Pri odrezávaní živého plotu, radu alebo okraja božského priestoru používame ručné nožnice elektrický alebo benzín . Nožnice výložníka budú užitočné pre riadky a šéfov. Niektorí ich vyrábajú pomocou kosy so špeciálnymi zaisťovacími nožmi. Pokúsme sa nezmeniť nastavenú formu hlbším rezaním, pretože to znamená prerezávaniesilnejšie konáre, ktoré môžu poškodiť rastlinu. Je lepšie rezať malé vetvy. Pri vytváraní živého plotu alebo radu je dôležité, aby horná časť bola o niečo užšia ako spodná časť. Je to dôležité na udržanie správnych svetelných podmienok.
Akonáhle je živý plot vytvorený, stačí ho orezať raz alebo dvakrát ročne, v závislosti od druhu. Rastliny, ktoré rastú rýchlejšie, by sa mali kosiť častejšie a pomaly rastú raz ročne.