- Štítky blogu
- Zariadenie domácnosti
- Koberce
- taniere
- hrnčeky
- Kúpeľnové koberce
- Behúne
- pvc
- linoleu
- kúpelnové podložky
- koberce do izby
- umelá tráva
- koberce do chodby
- Jesenné trendy 2018
- Dizajn interiériu
- Doplnky do domácnosti
- šálky
- Plyšové koberce
- čalúnená textília
- Poťahové látky
- Poťahové látky na nábytok
- Provence
- Usporiadanie obývacej izby
- Nábytok
- Boxy a obedáre
- Riad
- Kuchynsky riad
- Nákup tovaru okamžite bez DPH
- Kuchynské drezy
- Bez DPH
- szco nakup bez dph
- Ako znížiť náklady
- Ako znížiť náklady na firmu
- Nákup bez DPH
- Nákup zo zahraničia
- tovar z Poľska bez DPH
- nakup bez dph v polsku
- nakup bez dph v zahranici
- nakup bez dph zo zahranicia
- nákup bez dph
- nákup bez dph v eu
- nakupovanie na firmu bez dph
- doplnky
- Drezy
- doplnky do domácnosti
- svietidlá
- osvetlenie
- hodiny
- zlaté doplnky
- Vodovodné batérie pod okno
Blog

10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc...
čítať celé

10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ...
čítať celé

10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ...
čítať celé
09.09.2019
Trvalé odnože - výsadba, starostlivosť, rozmnožovanie
Trvalky odrody Rhizome sú takzvané podzemkové geofyty, ktoré, podobne ako rastliny cibule, vďaka uloženým zásobám živín v podzemných orgánoch prežívajú zimné obdobie. Odlišujú sa však v štruktúre týchto orgánov.
Čo je podzemok?
Hoci podzemky sú podzemné orgány a do istej miery pripomínajú zosilnené korene, nie sú. Oddenky sú upravené stonky, ktoré rastú vodorovne pod povrchom zeme a ukladajú živiny. Výstrely sa skladajú z členov vo forme uzlov a internód a každý člen môže viesť k vzniku nového závodu. Z uzlov vyrastajú nové korene a stonky s listami. Oddenky teda vykonávajú ukladacie a reprodukčné funkcie, vďaka ktorým sa rastliny množia a rastú. Existuje viac rastlín, ktoré produkujú podzemky, a nie všetky z nich sú trvalky. Tieto sú však cennejšie a ľahšie sa pestujú vzhľadom na to, že nemusíte vyhrabávať odnože na zimu, ako napríklad v prípade dahlias alebo canna. Na jeseň zomrie nadzemná časť rastliny a podzemné podzemky s uloženou energiou sa prezimujú v zemi, aby sa na jar opäť oživili a vytvorili nové rastliny.
Pohybujúce sa rastliny
Nie každý vie, že tieto krásne rastliny sú často rozsiahle a dokážu rýchlo zvládnuť priestor. Takže buďte opatrní, kde a v ktorej spoločnosti sú vysadené. Môže sa ukázať, že po určitom čase utopia ostatné rastliny a vytvoria veľkú monokultúru. Nie je neobvyklé, že na jar sa rastliny objavili aj v susedovi. Intenzita rastu sa dá pozorovať výberom počas tohto obdobia, napríklad do lesa, kde sa objavia nádherné koberce pozostávajúce z bieleho lovecké sasanky.
Obzvlášť expanzívne nás nenávidia tráva, žihľava alebo mäta, ktoré sa často pestujú v bylinkových záhradách. Preto by sa pri zakladaní takejto záhrady malo pamätať na rastovú silu tejto rastliny, ktorá môže rýchlo dominovať bylinkovej posteli.
Spôsobom skrotenia príliš expanzívnych podzemkových rastlín je ich umelé obmedzenie. Na tento účel sa vysádzajú v kvetináčoch a pochovávajú sa v zemi, čím sa obmedzuje ich koreňová guľa. Môžete tiež použiť geomembrány, ktoré sa používajú napríklad pri výsadbe vysoko expanzívneho bambusu. Expanzívne rastliny sú však vysoko cenené, keď chceme rýchlo pokryť väčšiu plochu.
Vybrané oddenky podzemka
Vytrvalé odrody nie sú len silné a trvalé rastliny. Patria sem mnohé druhy mučenka (záhradný larkspur (orol obyčajný (crinoids (kosatec (Helleborus ( o krásnych kvetinách . Z nich môžeme rozlíšiť Helleborus sp. ), Iris sp. ), Hemerocallis sp. ), virginianus ( Physostegia virginiana ), Aquilegia vulgaris ) alebo záhrada ( Aquilegia hybrida ), Delphinium x cultorum ), speedwell ( Veronica spicata ), Anemone pulsatilla ).
Trvalé odnože sú tiež tie so zaujímavými listami, ktoré tvoria Heuchera (Japonský motýlik (prízemný staršie (Môže konvalinka (korok s veľkým kvetom (škvrnitý sléz (pelargónie) ( koberčeky rastlín . Patria sem napríklad Geranium sp. ), Lamium maculatum ), Polygonatum multiflorum ), Convallaria majalis ), Aegopodium podagraria ), reštaurátor ( Alchemilla vulgaris ), Pachysandra terminalis ) alebo Heuchera sp. ).
Rod odnoží tiež obsahuje o niečo väčší druh gaštan-hnedá rodgersia (Carolingian yucca (horká bergénia ( chumáč alebo huňatý tvar ako Bergenia cordifolia ), Yucca filamentosa ), Rodgersia aesculifolia ).
Ako ich pestovať a pestovať?
Rastúce odrody podzemok, ako obyčajné trvalky, nespôsobujú veľa problémov, pretože ich nemusíte pestovať každý rok. prispôsobené podmienkam prostredia závodu, budú takmer bezúdržbové. Samozrejme, stále existuje niekoľko ošetrení, ktoré treba urobiť, ale nie veľa.
Medzi takéto ošetrenia patrí zalievanie, orezávanie vyblednutých kvetov, odstránenie mŕtvych častí rastlín na jar, aby sa vytvoril nový priestor.m výhonky a možné hnojenie. U menej expanzívnych rastlín sa vyskytuje burina.
zalievanie
Závisí to do veľkej miery od potrieb rastliny a od podmienok biotopu, v ktorých bude rásť. Preto je dôležité ich prispôsobiť osobitným potrebám druhov. Ak nebudeme bojovať proti pôde a prispôsobovať rastliny podmienkam v záhrade, mnohé z vyššie uvedených ošetrení môžu byť zbytočné. Preto vodné a vodné rastliny, ako sú kosačky alebo daylily, letarges v blízkosti rybníka alebo iných prírodných a umelých vodných nádrží. Tiene milujúce rastliny, ako sú konvalinka, bergénia, žeriav, korok, jazmín alebo dna, sa najlepšie umiestnia zo severu alebo pod stromy, vďaka čomu šetríme veľa na zalievaní. Okrem toho nezabudnite, že rastliny podzemok okrem živín tiež uchovávajú vodu, a preto sú menej citlivé na jej nedostatok. Určite budeme musieť pravidelne zalievať všetky rastliny vysadené na slnku, napríklad bodliaky alebo kosačky na mlieko.
Jarné čistenie
Väčšinu nezelených trvaliek je potrebné pred opätovným jarom očistiť od uschnutých mŕtvych častí rastliny. Takže skôr, ako rastliny začnú pučať čerstvé výhonky, musíme vyčistiť miesto. Niektorí to nerobia kvôli dodatočným živinám, ktoré rozkladajúca hmota poskytne rastline, ako napríklad v lesoch, nehrabá lístie ani nepokrýva stonky. , Mnohí však dávajú prednosť objednávke v záhrade, hoci potom musia dodatočne mulčovať rastliny alebo im poskytnúť hnojivá. Odstránenie odumretých častí rastlín je do veľkej miery dôležité, ak bola rastlina napadnutá škodcami. Všeobecne sú však tieto liečby diktované individuálnymi preferenciami záhradníka, takže urobme, ako je to na základe rozumu a estetiky. Jarné čistenie sa vzťahuje aj na burinu. Rastliny s intenzívnym rastom sa môžu s burinami ľahko vyrovnať, utopiť ich a spomaliť ich vývoj. Tí, ktorí netvoria zelené koberce, si však zaslúžia väčšiu pozornosť.
Rozdelenie podzemkov trvaliek
Väčšina podzemkov trvaliek podzemnej vody sa najľahšie rozmnožuje delením. Toto je druh asexuálnej vegetatívnej reprodukcie, na ktorej sa nezúčastňujú generatívne orgány rastlín (gaméty). Dátum reprodukcie trvaliek s oddenkami závisí samozrejme od dátumu kvitnutia. Rastliny, ktoré kvitnú na jar (čerešňa, lichotník, dúhovka, konvalinka, bergénia), sa najlepšie množia v lete a na jeseň, zatiaľ čo rastliny, ktoré kvitnú v lete (denivka, slimák, speedwell, plaz, rodgersia), sa pred jarom dobre delia. Nemalo by sa to však robiť ihneď po odkvitnutí, aby sa odnožiam poskytol čas na posilnenie, potom budúci rok rozkvitajú.
Odvaria Rhizomes je postavená tak, že z každého uzla vychádza nová rastlina, ale pri oddeľovaní kapra sa vyplatí odrezať niekoľko púčikov (uzlov). To zaručí, že sa prilepia. Rastliny vysadené v lete sú vybrané tak, aby sadenice mali najzdravšie možné listy. Po rozdelení a výsadbe ich však musíme znížiť na polovicu, aby sme znížili transpiráciu. Oddenky sa delia čistým, dezinfikovaným ostrým nožom alebo rukou. Najlepšie je počkať na chvíľu po rozdelení rastliny tak, aby rana bola mierne suchá, predtým ako ju zasadíte do zeme. Nové sadenice umiestnime do zeme v rovnakej výške, v akej rástli pred rozdelením (alebo tak, aby oddenok vyčnieval mierne nad zem (rezačka)). Pôdu okolo rastliny príliš nemiesime, pretože jej podzemnú časť môžeme poškodiť. Pred výsadbou rastlín do pôdy je dobré obohatiť pôdu kompostom, hnojom alebo hnojivom vhodným pre konkrétny druh. Pre mladé sadenice je veľmi dôležité udržiavať primeranú pôdnu vlhkosť, takže ju musíte hneď po výsadbe zaliať.
Trvalé oddenky sú skvelým doplnkom záhrad. Sú vhodné pre postele, hranice a ako koberce. Ako vieme, niektoré z nich sú rozsiahlejšie. Tieto rastliny môžeme zasadiť do oblastí, kde by iné rastliny nedokázali prežiť. Nezabúdajme, že medzi nimi existujú druhy, ktorých rast by sa mal regulovať tak, aby sa nestali nežiaducimi, ťažko kontrolovateľnými burinami.