Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Boxy a obedáre
10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Prenosné alebo stacionárne klimatizácie - čo si vybrať?
09.09.2019

Prenosné alebo stacionárne klimatizácie - čo si vybrať?Ak chceme efektívne ochladiť našu izbu, venujme pozornosť jej rozmerom a porovnáme ich s výkonom klimatizácia. Pre typické interiéry, ktorých výška je asi 2,5 - 2,8 metra, je potrebný 1 kW príkonu na 1 m2. To znamená, že v miestnosti s plochou 20 m2 bude najúčinnejšie chladenie zabezpečené zariadením s výkonom 2 kW.

Prenosná klimatizácia - mobilná, ale nie vždy účinnáNesporná výhoda Prenosné klimatizačné zariadenia je možné ich spustiť okamžite po zakúpení. Po vybalení ich jednoducho zapojte a pripravte. Nevyžadujú odbornú inštaláciu ani montáž na stenu. Mobilita prenosných klimatizačných zariadení preto znižuje náklady spojené s ich nákupom, pretože za služby spojené s inštaláciou zariadení nemusíme platiť príplatok.

Okrem toho nie sme povinní zvoliť iba jednu miestnosť, v ktorej sa bude nachádzať klimatizácia . Svoje umiestnenie môžeme kedykoľvek zmeniť a ochladiť ďalšie miestnosti. Hmotnosť prenosných klimatizačných zariadení je približne 40 kg. V porovnaní s stacionárnymi klimatizačnými zariadeniami majú prenosné klimatizačné jednotky slabší výkon a efektívnosť. Neochladzujú miestnosti tak efektívne, a preto sa zameriavame na šetrnejšie fúkanie studeného vzduchu alebo sa rozhodujeme pre vyššiu spotrebu energie, a teda aj vyššie účty za elektrinu. Funkcia, ktorá často nepodporuje nákup mobilnej klimatizačnej jednotky , je jej hluk.

Najobľúbenejšie modely sú monoblokové klimatizačné zariadenia (kompaktné), ktoré majú jednodielny dizajn. Všetky jeho časti (napr. Kondenzátor a výparník) sú zabudované do stredu krytu a môžete počuť ich prácu pri chladení miestnosti. Počas prevádzky prenosná klimatizácia vysiela hluk na úrovni 52 - 54 dB (A). Tento zvuk bude obzvlášť nepríjemný pre ľudí, ktorí plánujú zapnúť klimatizáciu na dlhú dobu. prenosné splitové (dvojdielne) klimatizácie je tiež možné zakúpiť.

Ich konštrukcia umožňuje umiestnenie kondenzátora a kompresora mimo budovy, čo do istej miery znižuje hluk zariadenia. Toto však nie je spôsob, ako úplne vypnúť prevádzku ventilátora, pretože prenosná klimatizácia vyžaduje opustenie okna pootvorené, čím vydávame flexibilné potrubie odvádzajúce teplý vzduch (monobloková klimatizácia) alebo káble spájajúce vonkajšiu jednotku s vnútornou jednotkou (rozdelené). Teplý vzduch zo dvora prúdi dovnútra cez nepriepustné okno, ktoré zabráni účinnému ochladeniu miestnosti. Záclony do okenných štrbín môžu zlepšiť kvalitu chladenia. Sú dobrými tepelnými izolátormi a majú vysokú odolnosť voči poveternostným podmienkam. Stojí za to opýtať sa na nich výrobcu, pretože niekedy sú súčasťou vybavenia prenosných klimatizačných zariadení.

Stacionárne klimatizačné zariadenia - tiché a efektívneStacionárne klimatizácie sú najčastejšie dvojprvkové zariadenia, ktoré v priemere vážia približne 45 kg. Vnútorná jednotka je zvyčajne namontovaná na stene, strope alebo podlahe a vonkajšia jednotka (jednotka, ktorá uvoľňuje teplý vzduch z miestnosti) je umiestnená mimo domu. V závislosti od modelu a výkonu zariadenia môže byť druhá časť vzdialená niekoľko alebo niekoľko metrov od prvej (čím vyšší je výkon, tým väčšia môže byť vzdialenosť medzi jednotkami).

Výhodou tohto riešenia je nedostatok hluku (zvuk emitovaný mimo budovy dosahuje 28-40 dB (A)), čo má pozitívny vplyv na pohodlie domácnosti a možnosť montáže vonkajšej jednotky takým spôsobom, aby nezachytila oko a nezhoršovala pozornosť. fasáda budovy. Oba prvky (vnútorné aj vonkajšie) sú spojené medenými rúrkami, do ktorých by mal byť vyvŕtaný otvor v stene. Tento spôsob montáže sa nazýva inštalácia freónu a mal by byť vyrobený výhradne skúsenými montážnikmi, ktorí zariadenie nielen nastavia, ale aj v ňom vytvoria vákuum a naplnia ho freónom.

Niektoré modely sú určené na vlastnú inštaláciu. Zariadenia sú pripevnené k stene tzv rýchloupínacie a nevyžadujú profesionálne nástroje. Na trhu sú k dispozícii aj klimatizácie pre okná. Sú kompaktné a namontované na vonkajšej strane okna, ale vzhľadom na hluk (47 - 49 dB (A)) a skutočnosť, že výrazne zmenšujú plochu zasklenia, sú zriedka inštalované v rodinných domoch.

V porovnaní s prenosnými klimatizačnými zariadeniami majú tieto stacionárne klimatizačné jednotky vyššiu účinnosť a nevyžadujú nepriedušné okná, čo znižuje riziko vniknutia horúceho vzduchu von a znižuje chladiaci účinok. Sú však drahšie a nedovoľujú žiadne zmenyich umiestnenie. Najlepšie miesto na namontovanie ventilátora je obývacia izba, v ktorej bývame najčastejšie a väčšinou je tu najviac ľudí.

Bez ohľadu na to, ktorý z klimatizačných zariadení si vyberiete , buďte pri používaní opatrní. Prúd studeného vzduchu by nemal smerovať priamo k našej tvári, aby sa mohol miešať s teplým vzduchom, ktorý plní miestnosť. Týmto spôsobom znížime riziko infekcie a podráždenia očí.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk