Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Blog
Boxy a obedáre
10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Poľský stôl. Najkrajší riad od domácich značiek
09.09.2019

Poľský stôl. Najkrajší riad od domácich značiek

Poľské porcelánové továrne Ćmielów a ChodzieżDva z najstarších porcelánových tovární v Poľsku spojili svoje krásne príbehy a storočné tradície do spoločného príbehu - a to začína na konci osemnásteho storočia malou výrobou ... hlinených kvetináčov. O sto rokov neskôr je Ćmielów už uznávaným výrobcom porcelánu. Počas medzivojnového obdobia sa webové stránky Ćmielów stali prehliadkou v tuzemsku iv zahraničí, čo je predmetom vzdychov mnohých manželiek v domácnosti. V Paríži Bogdan Wendorf sa potom vytvárajú najslávnejšie zbierky - "Kula" a "Pułaski" - hlavné príklady trendov art deco v poľskom úžitkovom umení. Prezident Ignacy Mościcki objednáva službu "Empire", ktorá sa v roku 2012 stáva oficiálnym riadom v Belvedere. Ćmielów však nie je iba prestížnou ikonou objednávok a dizajnu, je to tiež elegantný príbor na každodenné použitie. Ušľachtilá biela porcelán je dokonale spojená s trblietavými detailmi, pastelovými farbami a čerstvými kvetmi.

rokoko - inšpirácie pre túto kolekciu nás priviedli k húštine rokokových ozdob. Dekorácie sviežeho reliéfu pokrývajú jemný porcelánový povrch. Zlatá povrchová úprava zdôrazňuje rafinované tóny stránky.

bolero - porcelánový oblek navrhnutý v medzivojnovom období nestráca na dôležitosti ... a popularite. Jemné krivky dodávajú ženskému charakteru. Nemáte tušenie na darček? Oslovte Bolero Ćmielowskie!

Pulaski - symfónia kubických tvarov prerušená stužkami klasických ozdôb. Toto je zbierka plná mužskej vážnosti a vzdialenosti. Dodá kráse každému oficiálnemu obedu alebo slávnostnej večeri. V spoločnosti tohto porcelánu sa odohrávajú veľké veci ...

Príbeh porcelánu z Chodziec nás vracia späť do 50. rokov 20. storočia. Navštívime steny opáleného hradu Grudziński - prvé sídlo továrne, spomíname na jeho nespočetné množstvo stúpaní a klesaní, aby sme dosiahli ikonickú webovú stránku projektu Prometheus projektu Danuta Duszniak - predstaviteľka nového vzhľadu keramického trendu - dúšok západnej sviežosti v šedej realite poslednej polovice minulého storočia. storočia. Továreň v Chodzież nespomaluje, po celé desaťročia dôsledne implementuje postulát "demokratického porcelánu". Svojim zákazníkom ponúka univerzálne služby pre každú príležitosť a vrecko. Niet pochýb o nudnosti a priemernosti - ide o moderný porcelán, ktorý odvážne sleduje dynamicky sa meniacu realitu. V kombinácii s vysokou kvalitou spracovania dostávame tajomstvo neochvejnej popularity chodzickej keramiky.

Maria Teresa - to je nesporný zásah továrne v Chodzieži. Maria Teresa je ako elegantná dáma - vždy vyzerá dobre, vždy na mieste. Nesie kúzlo minulých desaťročí a trochu romantickej nostalgie. Je ťažké odolať.

Iwona - pôsobivá ružová záhrada, ktorá "rozkvetla" na policiach a tanieroch z tejto kolekcie, nás zavedie do idylického sveta anglickej provincie. Tu sa čas zastavil a rytmus dňa sa vyznačuje postupnými šálkami lahodného čaju. Och, je čas na čaj!

venuša - porcelán môže byť moderný! Geometrický vzor skrútený hrubými červenými a modrými stužkami vytvára zloženie verv, ktoré je ideálne pre akýkoľvek súčasný stôl. Toto je ponuka pre fanúšikov originálnych doplnkov.

2

porcelánová továreň Krzysztof"Biele zlato", ako sa porcelán nazýval v 18. storočí, Krzysztof vyrába nepretržite od roku 1831. Takýto príbeh zaväzuje. Hrdý duch minulosti sa vznáša nad modernou továrňou plnou moderných strojov. Vysoko kvalitná a klasická elegancia je v súlade s inováciou a moderným dizajnom. V sortimente značky nájdete nielen fanúšikov tradičných foriem, ale aj fanúšikov originálnych vzorov. Továreň - podobne ako ostatní - ochotne spolupracuje s mladými dizajnérmi, ktorí povýšili obyčajný porcelán na úroveň úžitkového umenia. Je to však stále funkčný riad pre každú tabuľku - o tom je tento návrh.

Frederic - existujú položky, ktoré nestarnú, táto stránka ich určite patrí. Navrhnuté v roku 1934, stále je bestsellerom. Niet divu, že zbierka v súčasnosti obsahuje až 80 rôznych položiek.

Opty - klasický porcelán sa môže zdať príliš vážny, nehovoriac ... nudný. Z tohto dôvodu bola navrhnutá kolekcia Opty. Ideálne pre prvý byt pre mladých ľudí!

3

Zakłady Porcelany Stolowej LubianaHoci je to v zozname najmladšia továreň (výroba porcelánu sa tu začala v 60. rokoch), úroveň spracovania sa nelíši od ostatných , Továreň sa zameriava predovšetkým na výrobu riadu pre gastronomický a hotelový priemysel. V ponuke sú aj zbierky webových stránok vytvorených pre domáci priestor. Čo ich odlišuje? Univerzálnosť a odolnosť. Je to riad na celý deň - od raňajok do neskorej večere a pre každú príležitosť - od narodeninovej večere po slávnostnú hostinu.

klasický - pravidlá geometrie tu. Štvorcové taniere sú perfektným plátnom pre moderné kulinárske experimenty. Hostia budú nadšení.

magnólie - porcelán a kvety idú spolu. Lepšie sa hodia iba kvety na porceláne. V tomto prípade veľmi ženské, jemné lístky elegantnej magnólie.

4

Keramika BolesławiecBolesławiec žije v keramike. Vďaka bohatým ložiskám vysoko kvalitnej hliny bolo okolie tohto sliezskeho mesta známe už v stredoveku pre svoje kamenné kamenné nádoby. Skutočný prielom však nastal na konci 19. storočia, keď sa dekorácie začali vyrábať inovatívnou technikou razenia - vzor sa nanáša pomocou gumovej pečiatky. Je to ona, spolu s dominantnou kobaltovou modrou, ktorá predstavuje charakteristický štýl dnešnej Bolesławiecskej keramiky, ktorá v súčasnosti prežíva svoju druhú (možno tretiu) mladosť. Mladí umelci používajú metódu známok a ďalšie tradičné spôsoby zdobenia jedál, vďaka ktorým je celý svet potešený taniermi a hrnčekmi z malého Bolesławiec.

Šálky s podšálkom - bodky, pávy, kvetinové polia - vybrať, zafarbiť ... za predpokladu, že je modrá. Kobaltová modrá neopúšťa takmer žiadne kamenina, ale obťažuje niekoho? Je to krásne!

Večere - na stole vyzerajú skvele a dajú sa podľa potreby kombinovať. Dosky s takýmto dekoratívnym dizajnom sú tiež skvelé pre stolovanie na stene. Len krásna dekorácia.

5

Fabryka Fajansu WłocławekAk je Bolesławiec, potom Włocławek. Charakteristické kobaltové alebo hnedé kvety so sviežou a mäsitou štruktúrou pravdepodobne spoznajú každého, kto sa narodil v predchádzajúcom storočí. Avšak fajansa z Włocławka nie je iba motívom inšpirovaným rodnou flórou, ale aj históriou spolupráce s mladými umelcami, ktorí v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch odvážne predstavili poľskú keramiku do sveta módnej abstrakcie a západnej modernity. Takto sa narodili známe piky - tvrdohlavo vyhľadávané modernými zberateľmi a milovníkmi retro dizajnu. Po rokoch prestávky sa továreň Fajans vo Włocławku vrátila na výrobu keramiky. Našťastie nie všetko dobré končí rýchlo.

Keramika nového vzhľadu - to sú vzácnosti zberateľov. Vírivé farby, silné línie, abstraktné tvary sú vyjadrením starej túžby udržať tempo v povojnovej realite. Krásny dotyk s dušou pre každý domov.

Kávový servis - keď sa anglické ruže trochu obliekajú, stojí za to osloviť natívne maky. Bude to hit mnohých stretnutí so ženami.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk