Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Boxy a obedáre
10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ovocné kríky naštepené na kmeni - v ktorej záhrade?
09.09.2019

Ovocné kríky naštepené na kmeni - v ktorej záhrade?V období rastúcich miest, diaľnic a priemyslu sa orná pôda čoraz viac zmenšuje alebo mení na iné potreby. Preto vedci z celého sveta bojujú o to, aby zlepšili to, čo si niektorí ľudia myslia, že nie je dokonalé. Okrem poľnohospodárstva v priemyselnom meradle sa tento trend objavuje aj v záhradách. Rastúci dopyt po všetkých druhoch trpaslíkov spôsobil, že záhradníci uviedli prekvapivo malé kópie. Uhorky rastú na plotoch, fazule rastú na slnečniciach alebo kukurici, aby sa vytvoril priestor pre paradajky. Vysvetľujeme účel týchto ošetrení.

Prečo štepíme ovocné rastlinyMetóda štepenia ovocných rastlín je známa už roky. V minulosti však boli záhradníci motivovaní inými účelmi. Rozvoj poľnohospodárstva priniesol zmeny krajiny a klímy. Ľudia migrovali, vzali so sebou sadenice alebo semená rastlín a pokúsili sa ich pestovať na novom mieste. Často sa však ukázalo, že pestovanie je oveľa ťažšie kvôli osobitným podmienkam prostredia, v ktorých sa museli nachádzať. Nové potreby vyvolali dopyt, takže chovatelia začali vytvárať nové odrody odolnejšie, plodnejšie, rýchlejšie rastúce alebo jednoducho so zaujímavejším a chutnejším ovocím. V súčasnosti je očkovanie pre záhradkárov štandardným postupom a môže to urobiť každý. Vďaka správne vybraným podnožiam je možné získať rastliny, ktoré sú viac odolné voči pôde a odolné voči chorobám alebo škodcom. Takto sa zakladajú ovocné sady alebo vinice.

pienne

Pretože rastliny, ktoré sa často pestujú v špecializovaných podmienkach, nechcú opakovať vlastnosti matky, po zasiatí semien sa na ich znásobenie použije metóda štepenia. Očkovanie sa vykonáva aj na znásobenie danej rastliny v kratšom čase alebo v prípade vážneho poškodenia. Vieme, že na čerstvo vysadené mladé kríky budeme musieť čakať rok alebo dva alebo dokonca tri roky. Štepené rastliny sa pestujú práve preto, aby sme si mohli užiť účinky oveľa skôr. Prečo sa teda začali štepiť ovocné kríky na vysoký kmeň, pretože na splnenie všetkých týchto požiadaviek sa nemusí štepiť na vysoký podnož? Možno, že záhradník prišiel s boľavým chrbtom, ktorý sa nudil ohýbaním dole? Alebo možno bolo potrebné kombinovať ozdobné a funkčné prvky? Nevieme s istotou. Najpravdepodobnejším dôvodom je potreba prispôsobiť zvyk obmedzenej oblasti, t. J. Pre majiteľov malých záhrad, ako aj pre rastúci počet zákazníkov bez prístupu do záhrady. Nasadenie niektorých rastlín do horného poschodia dáva záhradníkom nielen príležitosť maximalizovať výrobný priestor, ale aj vytvoriť jedinečnú záhradu bez toho, aby ju mali.

Kríky z penového ovocia pre dom a záhraduMóda pre vrúbľované ovocné kríky na kmeni prebieha už niekoľko rokov. V záhradných obchodoch sa neustále objavujú nové druhy a odrody. Dominujú visiace, okrúhle alebo ozdobné odrody formované na rámoch so zaujímavými tvarmi. Zdá sa, že v tejto oblasti nemôžete myslieť viac. Nedávno sa však v kvetináči objavili kríky a ovocné stromy vo forme citrus: citróny, pomaranče, mandarínky a pomelos. stĺp, ktoré sú vertikálnym prvkom záhrady. , ušetrí viac miesta. Tieto odrody sa obzvlášť hodia do veľmi malých záhrad s viacbytovými bytmi a pestujú sa v kontajneroch na balkóne alebo na terase. Teraz si každý môže nechať čerstvé ovocie zbierať priamo z kríkov po ruke. Majitelia bytov bez balkónov alebo terás môžu tiež pestovať ovocné stromy vo forme rôznych druhov vrúbľovaných pňov.

citrus

Prehľad najobľúbenejších kríkovOvocné kríky s vrúbľovaným kmeňom sú k dispozícii v širokej škále farieb, odrôd a odrôd. Kríky egreše a ríbezle sa najčastejšie nakupujú, aj keď sa objavujú nové štepy.

Angrešt ( Ribes uva-crispa )

Medzi komerčne dostupné kríky angreštu naštepené na trupe možno rozlíšiť "div bez chrbtice", "Captivator" alebo Pax ''. Pomaly rastúca červená 'Hinnonmaki Rot', biela 'Hinnonmaki Grun' a žltá 'Hinnonmaki Gelb' alebo sférická červená 'Remarka' sú dobré pre pestovanie v kvetináčoch.
červená angrešt 'Niesłuchowski', 'Dr Rokula', 'Rolonda', 'Kamieniar' alebo biela angrešt 'Triumf', 'Mucurines', 'Invicta',

egreše

ríbezle

malé rieky sú tiež populárne rastliny štepené na kmeni. Sú zdrojom hodnotného vitamínu C. Na trhu existujú druhy bieleho, čierneho a červeného ovocia. Zatiaľ čo v prípade egrešov ide o odrodový problém, pokiaľ ide o ríbezle, sú to rôzne druhy.

Biely ríbezle ( Ribes niveum ) v odrode 'Blanka', 'White from Juterborg', 'Prymus' kvôli intenzívnejšiemu rastu vhodnému pre záhradu. Odroda "Weisse Versailles", nazývaná Versailles, so stredne silným rastom a splošteným guľovým tvarom sa odporúča pre nádoby na balkóny a terasy.

white

Odrody čierne ríbezle ( Ribes nigrum ) je možné rozdeliť podľa obdobia plodov alebo zvyku. Medzi kompaktné rastliny na balkóny a terasy môžete odporučiť veľmi neskoré "Ben Tirran" a skoré "Ores". Neskoré a stredne skoré odrody vhodné pre malé záhrady sú "Ben Alder", "Ben Lemond", "Narve Viking", "Titania", "Tiben", "Vernissage" a skoré odrody sú "Bona", "Fertodi- 1 ',' Kristine ',' Ojebyn ',' Ruben ',' Tisel '.

black

červené ríbezle ( Ribes rubrum ) Kompaktné alebo sférické odrody, ktoré sa odporúčajú pre malé záhrady a na terasu, sú "Detvan", "Erstling aus Vierlanden", "Witan", "Franken Wonder", "holandský", "Jola", Jonkheer van Tets "," Losan "," Rolan ". "," Rondom "," Rosetta "," Rovada "," Telake ".

czarwona

Porzeczkoagrest ( Ribes × nidigrolaria ) je kríženec ríbezlí a egrešov, pripomínajúci čierne ríbezle, ktoré nemajú chrbticu. Najobľúbenejšou odrodou je "Josta". Táto rastlina sa kvôli svojmu silnému rastu odporúča viac do záhrady.

Ostatné do záhradyMedzi rastliny produkujúce jedlé ovocie o niečo menej dostupné v hotovosti, Japonský kdoule (rodil chokeberry ( Aronia melanocarpa ), mirabelle ( Prunus domestica subsp. syriaca ), Chaenomeles japonica ) alebo rakytníka rešetliakového ( Hippophae rhamnoides ).

mirabelka

Aby som to zhrnul, pre koho av ktorej záhrade odporúčame štepiť ovocie na kmeni? Pre milovníkov zdravého stravovania s obmedzeným priestorom, ktorí sa napriek nedostatku záhrady alebo malej plochy na pestovanie rastlín nechcú vzdať svojich vlastných plodín, pretože ako viete, svoje najlepšie a najzdravšie. Z obrovskej ponuky takýchto kríkov na trhu stále existuje niekoľko druhov, ktoré si nemôžeme kúpiť v tejto podobe, ale nebojte sa - potrebujete matku vynálezu - určite záhradník čoskoro príde s tým, ako ich pestovať.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk