Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
Boxy a obedáre
10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Kvapky pre rastliny - hnojivé kvetináče
09.09.2019

Kvapky pre rastliny - hnojivé kvetináčeZima je pre črepníkové rastliny - vykurované miestnosti so suchým vzduchom, nedostatkom svetla alebo vody, ťažké obdobie. Rastliny sa podrobujú najťažším testom. Niektorí prežijú, iní nie, ale aj tí, ktorí prežijú, sú často tak slabí, že potrebujú okamžitú pomoc.

Prvá pomoc na utrpenie rastlínSkôr ako začneme zalévať, presádzať, prerezávať a hnojiť rastliny, preskúmame ich najbežnejšie ochorenia a zvážime vhodné nápravné opatrenia. Nie všetky príznaky znamenajú nedostatok živín. Chyba pri starostlivosti o rastliny je príliš častá a príliš hojná hnojenie, ktoré spôsobuje slanosť substrátu a v dôsledku toho oslabenie rastliny .

Pozrime sa na základné problémy našich zelených spoločníkov :
 • Hnedá hrana listu listu . Ak sú okraje listu hnedé a krehké alebo mladé listy v skorom štádiu podstupujú nekrózu (odumretie tkaniva), môže to byť príznakom niekoľkých problémov vrátane nízka vlhkosť pôdy (príliš zriedkavé zalievanie alebo príliš nízka vlhkosť) alebo príliš vysoká izbová teplota.


zhnednutie listových listov


 • Listové listy . Zvyčajne sú spôsobené nesprávnou výživou alebo, ako v prípade periférnej nekrózy, príliš horúcim a suchým vzduchom.


 • Zničujúce listy . Môžu znamenať, že rastlina má príliš malý hrniec.


 • Žltnúce listy (chloróza). Toto je pravdepodobne najbežnejší problém črepníkových rastlín. Dôvodov môže byť veľa: nadmerné slnečné žiarenie, príliš nízka drenáž, príliš nízka vlhkosť alebo príliš veľa vápna vo vode používanej na zavlažovanie. Ak si nie sme istí dôvodmi, môžeme začať presunutím rastliny na tienisté miesto (veľa rastlín netoleruje priame slnečné žiarenie). Pred zalievaním rastliny by sme mali skontrolovať, či nie je mokrý, aby nedošlo k pretečeniu, pretože žiaľ, žltnutie listov môže byť tiež spôsobené pretečením. Nezabudnite pravidelne odstraňovať žltnuté listy. Žlté listy môžu tiež naznačovať prítomnosť škodcov. Preto musíme starostlivo preskúmať celú rastlinu skôr, ako začneme s ošetrovaním.


chloróza listov


 • Padajúce lístie (defoliácia). Problém padajúcich listov môže byť dvojaký. Ak listy padajú pomaly za sebou, môže to byť známkou poškodenia koreňov alebo zaplavenia. Drenáž by sa mala zlepšiť. Ak naopak spadnú rýchlo, môže to znamenať šok spôsobený drastickou zmenou teploty (benjamin ficus, vianočná hviezda). Niektoré rastliny takto reagujú na znečistenie ovzdušia (napr. Citrusové stromy - tieto rastliny sa v kuchyni nebudú cítiť dobre).


 • Škvrny na listoch . Toto je znak zalievania rastliny príliš studenou vodou alebo výskyt baktérií, ktoré spôsobujú škvrnitosť listov. Pred striekaním rastlín rôznymi chemikáliami je vhodné vyskúšať zalievanie pri izbovej teplote.


leaf blotch
 • Predĺženie kmeňa . Nadmerné "rozťahovanie" rastlín je zvyčajne príznakom príliš malého množstva svetla. Takto reagujú všetky fotofilné rastliny, keď stoja na tienistom mieste.


elongation shoot


 • mach alebo huby . Ak si v hrnci všimneme mach alebo plodiny húb na povrchu Zeme, neznamená to, že rastlina je ohrozená. To môže naznačovať, že zalievaná pôda nemá dostatočné odvodnenie. Niektoré rastliny, ktoré majú radi priepustnú pôdu (paprade, supy, orchidey), reagujú v tejto situácii hnilobou koreňovej gule. Venujme tomu osobitnú pozornosť.


 • Plesne na rastlinách . Ak si na vzdušných častiach rastliny všimneme nejasnú, sivú pleseň, je to najčastejšie signál hubového ochorenia. Dôvodom môže byť príliš vysoká vlhkosť substrátu, zlá ventilácia miestnosti alebo príliš veľa padajúcich listov a kvetov na povrchu substrátu v kvetináči.


 • palice proti škodcom) obsahuje hnojivo. Škodcovia . Mnoho rastlín môže trpieť útokmi škodcov, niekedy aj niekoľkých druhov súčasne. V zime, keď je vzduch suchý a črepníkové rastliny sú oslabené, sa často vyskytujú škodcovia. Môžeme si všimnúť rôzne druhy malého hmyzu, štítya na listoch a stonkách, jemné pavučiny, vytekajúca šťava - lepkavé listy, belavý povlak zo spodnej časti listov, hrdzavý povlak. Škodcovia rastlín sú mnohí, rovnako ako choroby. Potom je najlepšie navštíviť odborníka, ktorý posúdi, čo je s rastlinou zlé, a odporučí vhodné ošetrenie. Takéto prípravky sú často (napr. )


Africký fialový škodca
 • ibištek). Ďalším dôvodom môže byť nedostatok primeranej vlhkosti. GRUDNIK, citrusové rastliny, Stefanotis alebo Bez kvitnutia . Dôvodom môže byť príliš málo slnečného žiarenia. Najčastejšie je však spôsobená príliš nízkym obsahom živín v pôde (najmä fosforu). V takom prípade musíte konať s vhodnou vitamínovou výživou. Niekedy sa stáva, že rastlina vytvára púčiky, ale nikdy v tejto podobe nerastú a odpadnú. Je potrebné skontrolovať, či zariadenie nestojí v ponore. Niektoré rastliny nemajú veľmi radi zmeny teploty (
 • )


blooming hoya

podvýživa verzus nadmerné oplodnenieVäčšina zelených izbových rastlín vyžaduje pravidelnú opätovnú výsadbu každé 2-3 roky, aby sa dosiahol správny rast . Mnoho substrátov pre črepníkové rastliny je založené na vysokej rašeline, ktorá je ľahko priepustná, ale nie príliš bohatá. Vďaka prímesiam je kúpa pôdy veľmi úrodná. Ak pravidelne vysádzate rastliny, pravdepodobne nebudete potrebovať žiadne ďalšie hnojenie . Správne zvolenou expozíciou substrátu a svetla im poskytujeme priaznivé podmienky pre vývoj. Na trhu nájdete substráty pre acidofilné rastliny, pre dlane, pre sukulenty, ako aj pre orchidey (epifyt) a hydroponickú kultiváciu (kultivácia bez pôdy na vodných médiách). Príliš vyčerpaná pôda a časté zalievanie však môžu spôsobiť vylúhovanie živín. Ak máme veľké rastliny a my nemáme príležitosť ich pravidelne vysádzať alebo sú jasne podvyživené, mali by ste zvážiť poskytnutie správnych dávok hnojív . Aj pre kvitnúce izbové rastliny nie je vždy dostatočná pôda a podmienky pre kvitnutie.


krásne kvitnúce orchidey

Mnoho druhov rastlín potrebuje správny stimul, injekciu energie, aby stimulovali kvitnutie. Na trhu existuje niekoľko divízií, ktoré môžu urýchliť kvitnutie, ale medzi správnym oplodnením a oplodnením je tenká čiara
. Preto by sa malo robiť v správnom čase a v správnom množstve (veľa závisí od druhu rastliny). Dávky sa zvyčajne objavujú na obale. Je veľmi dôležité postupovať podľa odporúčaného dávkovania a nikdy ho neprekročiť, pretože môžeme škodiť rastline viac ako len pomôcť. Taktiež je potrebné si uvedomiť, že počas obdobia odpočinku (zvyčajne od konca jesene, celej zimy), nehnojíme rastliny! Toto pravidlo platí pre väčšinu rastlín, zelených aj kvitnúcich.

Ak si nie sme istí, či bude naše hnojenie správne, môžeme sa pripraviť na pripravenosť kvapky. vitamínové doplnky pre rastliny. Predávajú sa vo forme tzv

odkvapkávací kondicionér

orchidey


Ostatné kvapky sa ponúkajú pre orchidey, iné pre kaktusy, dracaénu, yuccu a azalky a ďalšie pre bonsaje . Preto sa uistite, že pre naše rastliny kupujeme tie správne. Táto kvapkanie je primárne bezpečné pre rastliny (organické hnojivo) a dá sa ľahko aplikovať. Stačí odrezať hornú časť nádoby a vložiť ju hore dnom priamo do dna hrnca. Tieto prípravky sú vo forme suspenzie obsahujúcej optimálnu zmes mikro- a makroprvkov potrebných na stimuláciu rastlín. Kondicionéry sa môžu používať najviac raz mesačne. Pre tých, ktorí uprednostňujú domáce metódy hnojenia rastlín, môžete navrhnúť zalievanie rastlín, ktoré z času na čas kvitnú zriedeným mliekom (ak v kartóne zostalo nejaké mlieko, namiesto nalievania oplachovacej zmesi do drezu môžete kvety zaliať) alebo riešenie pre pekárske droždie .

Túto kvapku môžete urobiť aj sami. Všetko, čo potrebujete, je striekačka, ihla, použitá náplň plniaceho pera a príslušný roztok hnojiva pripravený vopred (podľa receptu na obale). Natiahneme príslušnú časť roztoku hnojiva a vstrekneme striekačku s pripojenou ihlouvezmeme ju do prázdnej vyplavenej kazety. Pomocou ihly prepichnite rastlinu (najlepšie stonku), vyčistite vnútro ihly, opláchnite ju a prefúknite, potom nasaďte ihlu na predtým pripravenú náplň hnojiva a vtlačte ju do otvoru predtým vytvoreného pomocou ihly.

Po niekoľkých dňoch by nízko vyzerajúca izbová rastlina (výnimkou sú rastliny napadnuté hubami alebo škodcami, ktoré by sa mali najskôr izolovať od ostatných rastlín a ošetriť) by sa mala odraziť v krásnych, zdravých listoch.

Pamätajte, že také kvapky, ktoré stimulujú rast rastlín a kvetiny (rôzne hnojivá), sa nemôžu používať príliš často.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk