Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
Boxy a obedáre
10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Karcher K2 Basic Car - vynikajúca tlaková umývačka, nielen pre auto
09.09.2019

Karcher K2 Basic Car - vynikajúca tlaková umývačka, nielen pre autoKarcher K2 Basic Car je vynikajúce vybavenie pre majiteľa osobného automobilu, taxi, autobusu určeného na prepravu cestujúcich, turistického autobusu, dodávkového vozidla a kuriéra. Malá podložka bude užitočná aj pre majiteľa terénneho automobilu, štvorkolky, motocykla a dokonca ... horského bicykla.

Za zmienku stojí, že - v súlade s pokynmi výrobcu - je to zariadenie na príležitostné použitie. Bude teda ideálny pre súkromného používateľa, ktorý chce svoje auto čistiť raz denne alebo z neho iba spláchnuť prach. Zariadenie nie je vhodné na použitie v komerčných umývačkách aut.

WarningAj keď je zariadenie malé, generuje vodný lúč 110 bar. Pri nesprávnom odporúčaní môžete ublížiť sebe alebo iným ľuďom (smerovanie prúdu na tvár, nechty atď.). Uistite sa, že v blízkosti nie sú žiadne domáce zvieratá. Ak zariadenie používate nevhodným spôsobom, napríklad na parcele, môžete tiež poškodiť okrasné rastliny, ozdobné štrk a slnečné svetlo.

Silný prúd vody môže tiež poškodiť starú autolak, ak už začal peeling alebo maľovať hrdzavými trieskami.

Zariadenie je navrhnuté tak, aby pracovalo iba so zimnou vodou - s maximálnou teplotou do 40 stupňov Celzia. V lete leží veľa vodných hadíc priamo na slnku, čo spôsobuje, že voda v nich dosahuje veľmi vysokú teplotu, čo môže zariadenie poškodiť. Preto pred pripojením hadice ju musíte prepláchnuť studenou vodou.

Zariadenie musí mať neustále prívod vody. Ak to bude fungovať suché dve minúty - bude to poškodené. Ak zariadenie prestane vytvárať prúd vody alebo je prúd zreteľne slabší, musí sa okamžite vypnúť, aby sa predišlo poškodeniu. Musíte napríklad skontrolovať, či sa hadica prívodu vody nezlomila.

Čo je potrebné na používanie Karcher K2 Basic Car?

Okrem samotného zariadenia budete potrebovať:

 • Záhradná hadica - oplatí sa zvoliť hadice s lepšou kvalitou, ktoré sa nerozbijú, čo môže spôsobiť ťažké prúdenie vody do zariadenia. Pre toto zariadenie používame hadice s priemerom ½ palca.
 • Sada štandardných armatúr pre záhradné hadice - bude potrebné k zariadeniu pripojiť záhradnú hadicu. Môžu byť tiež užitočné na spojenie dvoch hadíc alebo naskrutkovanie hadice na kohútik. Používame záhradné hadicové armatúry s priemerom ½ palca.
 • Napájací kábel - predlžovací kábel. Vďaka tomu zlepšíme funkčnosť zariadenia, pretože ho budeme môcť používať mimo zdroja napájania.

Čo sa dá použiť navyše?

 • Dobrý šampón do auta s voskom - v našom teste bol taký šampón lepší ako originál, ktorý pripevnil výrobca. Okrem lepšieho čistenia tiež poskytoval lesk. Samozrejme si môžete kúpiť šampónový koncentrát ponúkaný spoločnosťou Karcher, ak si myslíte, že je efektívnejší.
 • Mäkká špongia na umývanie auta - to opäť závisí od vašich preferencií. Výrobca obsahuje umývaciu kefu na telo (s nízkym tlakom vody). Neodporúčame však používať štetce, pretože kreslia jemné, ekologické laky, ktoré sa v súčasnosti používajú. Kefa bude samozrejme užitočná (viac o tom neskôr), ale nie pre lak na tele. Je tu bezpečnejšie použiť špongiu.


Karcher K2 Basic Car 1

Karcher K2 Basic Car - výkon a príprava podložkyZariadenie je vyrobené z plastu žltou farbou. Na prvý pohľad vidíte, že spracovanie je solídne, čo potvrdzuje následná opakovaná práca so zariadením. Všetko vybavenie vrátane príslušenstva váži menej ako 5 kg. Zariadenie (po zložení) má dĺžku 18 cm, výšku 44 cm a šírku 27 cm. Hadica spájajúca dýzy s podložkou je dlhá 3 m.

Základná súprava Karcher K2 sa skladá z:

 • podložky s napájacím káblom
 • dve plastové kolesá
 • horný prvok s rukoväťou pre ľahké premiestnenie zariadenia
 • vysokotlaková hadica
 • zbraň
 • vysokotlaková dýza
 • rotačná vysokotlaková dýza na odstránenie silných nečistôt
 • kefa s nízkym tlakom
 • tryska na penenie šampónu
 • šampónový koncentrát

Karcher K2 Basic Car - pripravujeme vybavenie pre prácu:

 • namontujte plastové kolesá - pre jemnú wcisk (dajú sa ľahko odstrániť),
 • namontujte hornú časť pomocou rukoväte - zatlačí sa do dvoch otvorov v hornej časti krytu zariadenia,


Karcher K2 Basic Car 2
 • namontujte vysokotlakovú hadicu. Musíte to urobiť opatrne. Montážne a upevňovacie prvky kábla sú vyrobené z jemného plastu - pri nesprávnom zaobchádzaní sa môžu ľahko poškodiť. Absolútne nepoužívame žiadne skrutkovače, kliešte atď. Všetko musí byť vykonané ručne.
 • Pripojte vysokotlakovú hadicu k zariadeniu a ku pištoli. Ako na to Prstami vytlačte miesto na plastovej západke (žltá na fotografii) a vysuňte ju. Koniec vysokotlakovej hadice umiestnime do otvoru (podľa tvaru výrezu). Stlačte boky plastovej západky a posuňte ju smerom k pištoli / zariadeniu, kým sa nezastaví. Pri demontáži platí opak. Avšak kvôli jemnému materiálu je lepšie kábel nerozoberať príliš často. Takáto potreba nie je potrebná,


Karcher K2 Basic Car 3
 • namontujte vybranú dýzu na pištoľ. Zasuneme ju do pištole podľa tvaru zárezu. Potom to otočte o 90 stupňov,
 • pripojte koniec záhradnej hadice k podložke pomocou štandardného príslušenstva,
 • pripojte zariadenie k napájaniu,
 • spustite okrúhly prepínač na zariadení,
 • Stlačte tlačidlo na pištoli a zariadenie začne pracovať.


Zariadenie funguje veľmi dobre, pretože každý prvok je vyrobený ergonomicky. Podložka sa dá ľahko prepravovať a je stabilná. Zostavenie a demontáž dýz sa vykonáva efektívne v priebehu niekoľkých sekúnd. Samo zbraň sa ľahko používa a dokonale sa zmestí do vašich rúk.

Nezabudnite, že špička vysokotlakovej dýzy by mala byť najmenej 30 cm od farby automobilu. Inak to poškodíme.

Karcher K2 Basic Car - testAko sa zariadenie darilo počas testu?

Karcher K2 Basic Car 4

Komplexné umývanie osobného automobilu pomocou čistiaceho prostriedku firmyNajprv sme pomocou vysokotlakovej dýzy vykonali predbežné umývanie , Potom sme pomocou penovej dýzy pokryli karosériu auta penou z koncentrátu šampónu spoločnosti. Potom sme použili nízkotlakovú kefu, pomocou ktorej sme vyčistili telo. Nakoniec sme tryskou vypláchli telo. Účinok takéhoto prania - dobrý. Väčšina nečistôt bola odstránená, ale nie všetky.

Karcher K2 Basic Car 5

Okrem toho, ako sme už uviedli, umývanie tela moderného automobilu kefou je riskantné. Organické laky sú mimoriadne tenké. Po niekoľkonásobnom použití štetcov na nich zostávajú malé škrabance.

Komplexné umývanie auta špongiou a šampónom voskomNajskôr pomocou vysokotlakovou tryskou, urobili sme počiatočné umývanie. Potom sme pomocou penovej dýzy pokryli karosériu auta penou získanou zo šampónu voskom. Inštalácia penovej dýzy je veľmi jednoduchá - priskrutkuje sa na balenie šampónu. Potom sme použili špongiu a umyli telo. Nakoniec sme pomocou dýzy vypláchli telo.

Účinok takéhoto prania - skvelý. Všetky nečistoty boli odstránené. Tryska je ideálna na splachovanie šampónu. Po nanesení dobrého šampónu s voskom získalo telo veľmi pekný lesk.

Karcher K2 Basic Car 6

Ďalšia možnosť - po tretíkrát, po konečnom vypláchnutí vozidla dýzou, sme nástrek karosérie postrekovali pomocou vodnej vody. Účinok bol dokonalý a uhľovodík urýchľoval sušenie automobilu.

Účinok takéhoto prania - vynikajúci.

Krátke čistenie vozidla po celodennej prevádzkeIba asi tucet hodín používania automobilu v meste a mimo neho, aby bolo vozidlo pokryté prachom, špinou a bahno. Ak však vosk navoskujete voskom raz mesačne, stačí ho opláchnuť, aby ste okamžite získali jeho čistotu a krásnu farbu. Účinok používania zariadenia - v tomto prípade - vynikajúci. Na to, aby bolo vozidlo čisté, stačí dve minúty.

 Karcher K2 Basic Car 9

Čistenie karosérie automobilu pred aplikáciou antikoróznych prípravkovToto zariadenie sa dá použiť aj na čistenie šasi automobilu. Napríklad pred aplikáciou antikoróznych prípravkov. Trysku alebo kefu je možné použiť na čistenie spodnej časti prahov pred aplikáciou produktov. Účinok používania zariadenia - v tomto prípade - vynikajúci.

Karcher K2 Basic Car 10

Podvozok vozidla sa dá umývať v umývačke auta, ale pri jazde domov sa znova zašpiní. A áno, po vysušení môžeme použiť sprejové prostriedky, napríklad vosk na údržbu podvozku alebo aluzin.

Karcher K2 Basic Car 11

Použite zariadenie na prácu inú ako pre auto:

 • Na čistenie plastového záhradného nábytku sme použili podložku. V takom prípade vám zariadenie umožňuje odstrániť malé nečistoty. Na opláchnutie je však potrebné použiť špeciálny čistiaci prostriedok na plasty (nanášaný ručne) a opláchnuť.
 • Použili sme podložku na čistenie vstupnej brány zeleného nájazdu, machu, ktorý sa často vyskytuje v budovách blízko lesov. V tomto prípade bola podložka dokonale zvládnutá. Musíte si však byť vedomí skutočnosti, že staršia farba sa môže začať odlupovať z brány kvôli silnému prúdu vody z práčky.
 • Pokúsili sme sa pomocou zariadenia odstrániť prach a nečistoty, ktoré sa objavujú na minerálnej omietke v dome na rušnej ulici v meste. Prístroj dokonale vyčistil stenu, čo spôsobilo, že omietka opäť získala svoju pôvodnú farbu a nebolo potrebné maľovať stenu. V tomto prípade by sme mali pamätať aj na to, že slabá, rozpadajúca sa omietka alebo stará farba sa môžu po použití zariadenia začať strácať. Na čistenie sme použili silnejšiu rotačnú dýzu.


Karcher K2 Basic Car 12

Možné iné použitia základného vozidla Karcher K2:

 • čistenie tela a nákladného priestoru dodávky alebo použité v stavebnej spoločnosti,
 • čistenie karosérie a nákladu nákladného automobilu,
 • čistenie podvozku vozidla od cestnej soli a iných nečistôt po zime,
 • čistenie terénneho bahna po teréne (pomocou rotačnej dýzy na odstránenie silných nečistôt),
 • čistenie dlažby okolo domu,
 • čistenie horských a iných bicyklov,
 • čistenie štvorkoliek,
 • čistenie terénnych a iných motocyklov,
 • čistenie stavebných nástrojov po práci (miešačky betónu, rebríky) z betónu.


Karcher K2 Basic Car je užitočné zariadenie pre každého vodiča. Pre tento ľahko použiteľný, dobre vyrobený a cenovo dostupný. Tiež - ticho.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk