- Kategórie blogu
- Štítky blogu
- Zariadenie domácnosti
- Koberce
- taniere
- hrnčeky
- Kúpeľnové koberce
- Behúne
- pvc
- linoleu
- kúpelnové podložky
- koberce do izby
- umelá tráva
- koberce do chodby
- Jesenné trendy 2018
- Dizajn interiériu
- Doplnky do domácnosti
- šálky
- Plyšové koberce
- čalúnená textília
- Poťahové látky
- Poťahové látky na nábytok
- Provence
- Usporiadanie obývacej izby
- Nábytok
- Boxy a obedáre
- Riad
- Kuchynsky riad
- Nákup tovaru okamžite bez DPH
- Kuchynské drezy
- Bez DPH
- szco nakup bez dph
- Ako znížiť náklady
- Ako znížiť náklady na firmu
- Nákup bez DPH
- Nákup zo zahraničia
- tovar z Poľska bez DPH
- nakup bez dph v polsku
- nakup bez dph v zahranici
- nakup bez dph zo zahranicia
- nákup bez dph
- nákup bez dph v eu
- nakupovanie na firmu bez dph
- doplnky
- Drezy
- doplnky do domácnosti
- svietidlá
- osvetlenie
- hodiny
- zlaté doplnky
- Vodovodné batérie pod okno
- VIANOCE A SVIATKY
- HRNCE A PEKÁČE
- DEKORACIE DO DOMACNOSTI
- KOBERCE, ROHOŽKY, KOŽUŠINY
- ZARIADENIE DOMÁCNOSTI
Textil do domácnosti
Blog

10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc...
čítať celé

10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ...
čítať celé

10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ...
čítať celé
09.09.2019
Energetická vŕba - palivo budúcnosti
Termín "biomasa" zahŕňa tuhé aj kvapalné látky živočíšneho alebo rastlinného pôvodu používané ako palivo. Nová, vysoko kvalitná drevná biomasa sa teší obľube u výrobcov energie, ktorých produkcia je veľmi jednoduchá, a čo je najdôležitejšie - dá sa získať dokonca aj v degradovaných alebo periodicky zaplavených oblastiach. Hovoríme o bičíkovitých vŕbách (energetická vŕba, vtipoch alebo konopách). Nie každý vie, že Salix viminalis ), tiež známy ako vŕba bičíková je v basketbalovom priemysle alebo v "živej architektúre" (záhradné budovy zo živých, rastúcich vŕb) sa môžu pestovať ako palivo.
Smog ako drak!
Vzduch je stále viac znečistený. Médiá vás upozorňujú na hrozbu smogu! Mnoho ľudí sa snaží situáciu vylepšiť samo - kupujú smogové merače alebo čističky vzduchu. Ale zamyslime sa ... Možno namiesto toho, aby sme napravili to, čo bolo zničené, stačí zničiť? Namiesto toho, aby sme všetko vyhodili do rúk do pece, možno by sme mali premýšľať o dôsledkoch a spáliť surovinu ako najmenej škodlivú pre životné prostredie?
Stručná energetická vŕba
Vŕba vŕba je pôvodný druh, jedna z najdôležitejších zložiek aluviálnych lesov rastúcich v údoliach riek. Najlepšie rastie s rôznymi typmi vodných nádrží, ako sú jazerá, rybníky alebo umelé retenčné nádrže. Tento druh nemá žiadne špeciálne environmentálne požiadavky, môže sa pestovať tam, kde iné rastliny nechcú rásť.
Energetická vŕba vyniká oproti ostatným vŕbám s extrémne rýchlym nárastom biomasy (3–3,5 cm za deň). Je to druh s krátkym rotačným cyklom (žije do 50 rokov), s neobvyklou schopnosťou vegetatívnej regenerácie prostredníctvom výhonkov a hlupákov koreňov. Jeho rekordná miera rastu je až 3 m za rok . Vŕba vŕba má zvyčajne zvyčajný krík s narovnanými dlhými výhonkami. V prírode môže byť ako malý strom vysoký až 10 m. Willow má olivovozelené výhonky so vzostupne zakrivenými bočnými púčikmi.
Mladé výhonky sú jasnejšie a tmavočervené.
Vŕby netvoria púčiky. Kvôli schopnosti ľahko zakoreniť výhonky pri kontakte s vlhkou pôdou, sa pestujú veľmi ľahko z úlomkov vetvičiek vysadených v zemi (sadenice by nemali mať bočné výhonky). Zakrivené budú aj zakrivené dlhé konáre, keď sú v kontakte s pôdou, a tým aj obrovská regeneračná kapacita a životnosť vŕby. Ak niektorý z výhonkov zamrzne alebo je poškodený, ľahko uvoľňuje zdravé výhonky z postranných pukov alebo koreňov.
Táto ľahká regenerácia je užitočná aj pri rezaní biomasy na palivo, pretože pod miestom kosenia z púčikov vyrastajú nové výhonky.
Korene Willow majú tiež veľa výhod. Tieto kríky ľahko zachytávajú znečistenie spodných vôd a čistia ich až na 80% . Môžu sa teda používať ako rastliny v domácich čistiarňach odpadových vôd (okrem populárnych trstinových postelí).
Množstvo biomasy
Rýchlosť rastu vŕby energie je rozhodujúca pri raste biomasy pre palivo, pretože zvýšenie sa týka tak rastu smerom nahor, ako aj objemu kufra. O 2 až 3 roky môžu výhonky dorastať do výšky 6 až 7 metrov a priemer v spodnej časti kmeňa môže byť až 8 cm . Rozhodnutím o pestovaní vŕby energie, počítajúc od druhého, tretieho roku šľachtenia, môžeme očakávať výnosy aspoň 35 ton na 1 ha za rok mokrej biomasy a asi 20 ton na 1 ha za rok suchej biomasy. Rastliny Energy willow sa môžu sušiť a spracovávať vo forme pilín, drevnej štiepky, brikiet alebo peliet. Samozrejme, na to, aby ste mohli spaľovať takéto palivo, musíte mať vhodný sporák, pokiaľ možno s napájačom.
Energetická vŕba
Vŕba oxidu uhličitého, ktorá je výsledkom spaľovania energetickej vŕby , je počas fotosyntézy úplne asimilovaná rastlinami pestovanými na poliach. Dá sa teda povedať, že neznečisťuje atmosféru. Ako to súvisí s výkonom? 20 ton suchej energie z vŕbnej biomasy je možné porovnať s 8 m3 vykurovacieho oleja alebo 10 ton uhlia . Ak porovnáme ceny týchto palív, zistíme, že vŕba nie je len najzdravšia, ale aj najlacnejšia surovina. Náklady na 1 GJ energie vyrobenej počas jeho spaľovania sú približne 19 PLN (GJ je jednotka určujúca množstvo tepla, vypočítaná ako 1 GJ = 277,8 kWh). Výhodou je aj malé množstvo popola po spálení vŕbnej biomasy. Na druhej strane, pri rovnakom množstve biomasy dáva vŕba 1% popola, uhlie - až 20%. Niektorí výrobcovia tvrdia, že výhrevná hodnota vŕby energie je 18,4 MJ / kg.
Prejdime k ekologickému palivu, ktoré bude energetickou vŕbou - palivom budúcnosti!