Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Boxy a obedáre
10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Domáce vínna pivnica a špajza. Kde a ako to zariadiť
09.09.2019

Domáce vínna pivnica a špajza. Kde a ako to zariadiťMiestnosti špeciálne určené na skladovanie vína, zaváraniny a zaváraniny, ktoré im nielen umožňujú udržať si ich chuť, ale tiež ich výrazne zvýšiť. Je potrebné pamätať na umiestnenie fliaš a fľaštičiek džbány na police, pričom sa musí dodržať primeraná vzdialenosť. Týmto spôsobom znížime riziko náhodného zásahu a zlomenia.

Domáce vínna pivnica - miesto pre vinárstvoKľúčové otázky , ktorým by sme mali venovať pozornosť , plánovanie zriadenia domáceho vinárstva je teplota a vlhkosť . V miestnosti, kde sa uchováva víno, by vlhkosť mala byť okolo 70%.

V závislosti od druhu vyžaduje tento nápoj vhodne nízke teploty: ružové a šumivé vína, ako sú chladné podmienky (okolo 9 stupňov Celzia), biele vína od 10 do 15 stupňov Celzia a červené vína od 15 do 18 stupňov Celzia. Berúc do úvahy tieto tipy, najlepšie umiestnenie na zriadenie domáceho vinárstva je v suteréne domu . Ak z dôvodu architektonického tvaru budovy takúto možnosť nemáme, vyberte si miestnosť, ktorá nebude na slnečnom mieste a teplota v nej bude často značne kolísať, napríklad špajza pri vonkajšej stene budovy alebo výklenok pod schodiskom.

Za zmienku stojí tiež to, aby inštalatérske práce boli na také miesto. Malé umývadlo, faucet a sušička uľahčia vypláchnutie pohárov a prázdnych fliaš.

Uskladňovanie vína v domácej vínnej pivniciDomácu vínnu pivnicu je možné osobitne vybaviť stojany na víno. Na stenách sa môžu objaviť aj držiaky fliaš, ktoré sú k dispozícii v rôznych prevedeniach a farbách. Všetky roztoky umožňujú skladovanie likéru v najlepšej polohe - horizontálne. drevené debny. Zaujímavým nápadom je inštalácia dosiek na steny a na ne umiestniť kovové alebo drevené vrcholy police na víno, police s drážkami alebo


Nábytok, v ktorom plánujeme uchovávať víno, by mal byť mimo okna a chladiča. Osobitná pozornosť by sa mala venovať aj ich upevneniu, pretože stojany na víno ľahko strácajú stabilitu a môžu ohroziť bezpečnosť ľudí v ich okolí. Najlepšie je použiť kotvy, hmoždinky alebo uhly pripevnené k stene na jednej strane a na druhej strane police. Snažíme sa zariadiť víno na policiach podľa dátumu plánovaného pitia. Týmto spôsobom zabránime odpočítavaniu a premiestňovaniu fliaš dozrievajúcim likérom, ktorého chuť a kvalita závisí od toho, či a ako dozrie.


V domácej vínnej pivnici bude tiež fungovať Winiarek - skrinka vyrobená z tónovaného skla s vstavanou funkciou chladenia. Tieto druhy chladničiek vína sa zvyčajne delia na chladiace zóny, čo nám umožňuje uchovávať v nich rôzne druhy vína. V domácej vínnej pivnici môže byť aj degustačný kútik s pohodlnými kreslami a stôl, na ktorom vám predstavíme chuť skladovaných likérov.

Backyard spíž umiestnenie

200


Domáca špajza vyžaduje správne vetranie a teplotu (10 - 15 stupňov Celzia). Optimálnym miestom na jej usporiadanie je severná strana budovy. Ak túto možnosť nemáme z dôvodu architektonických obmedzení budovy, vyberte si interiér, ktorý je mimo zdrojov tepla - radiátory a krby. Najlepší spôsob, ako naplánovať domácu špajzu, je vo fáze prispôsobovania vášho domáceho dizajnu. V obytných priestoroch to vieme zariadiť napríklad v časti kuchyne, pod schodmi alebo vo výklenku v hale.

Zariadenie na špajzu na konzervovanie a konzervovanieSpíž vyžaduje komoru alebo okno s difúzorom, ktoré umožňuje systematické vetranie interiéru. Dlážka a steny komory sú najlepšie obložené keramické dlaždice, ktoré sú odolné a ľahko sa čistia. Okrem toho sú dlaždice v pohode, takže sa nezohrievajú a nezohrievajú v interiéri. Okno v komore by malo byť zabezpečené sieťou proti hmyzu, vďaka ktorej zabránime vniknutiu do interiéru. Toto je miestnosť, v ktorej budeme uchovávať konzervy, konzervy a často kuchynské doplnky a zásoby potravín, a preto kovové police a závesné police sú základným prvkom zariadenia na špajzu.

Uložte si špajzu v správnom poradí - ťažké nádoby a silážne kamene na dne, ľahšie nádoby a fľaše nad a zavesené na vrchuh háčiky môžeme zavesiť bylinky na sušenie a copánky z cesnaku, cibule a papriky. Milovníci mrazeného ovocia a zeleniny, ktoré sami pripravujú, môžu do komory vložiť aj mrazničku, napríklad s chladnou batériou. Takéto zariadenie zabezpečuje optimálne chladenie aj v prípade elektrickej poruchy.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk