- Štítky blogu
- Zariadenie domácnosti
- Koberce
- taniere
- hrnčeky
- Kúpeľnové koberce
- Behúne
- pvc
- linoleu
- kúpelnové podložky
- koberce do izby
- umelá tráva
- koberce do chodby
- Jesenné trendy 2018
- Dizajn interiériu
- Doplnky do domácnosti
- šálky
- Plyšové koberce
- čalúnená textília
- Poťahové látky
- Poťahové látky na nábytok
- Provence
- Usporiadanie obývacej izby
- Nábytok
- Boxy a obedáre
- Riad
- Kuchynsky riad
- Nákup tovaru okamžite bez DPH
- Kuchynské drezy
- Bez DPH
- szco nakup bez dph
- Ako znížiť náklady
- Ako znížiť náklady na firmu
- Nákup bez DPH
- Nákup zo zahraničia
- tovar z Poľska bez DPH
- nakup bez dph v polsku
- nakup bez dph v zahranici
- nakup bez dph zo zahranicia
- nákup bez dph
- nákup bez dph v eu
- nakupovanie na firmu bez dph
- doplnky
- Drezy
- doplnky do domácnosti
- svietidlá
- osvetlenie
- hodiny
- zlaté doplnky
- Vodovodné batérie pod okno
Blog

10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc...
čítať celé

10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ...
čítať celé

10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ...
čítať celé
09.09.2019
Brutnák - bylinková bylina
Áno, máte pravdu - brutnák je hojne pestovaná peľová a medová rastlina, dnes však našla široké uplatnenie nielen vo včelínoch, ale aj v medicíne a farmaceutických výrobkoch. Prečo je nuda tak vyhľadávaná?
Borák - odkiaľ prišiel?
Hovorí sa, že táto jednoročná rastlina, ktorá sa ľahko prispôsobuje novým miestam, pochádza zo západného Stredomoria. - pôvodne z Aleppa na Blízkom východe, odkiaľ ďalej do Malej Ázie a na Sibír a potom do strednej a západnej Európy.
Borage application
Táto rastlina má vyvýšenú stonku až do výšky 60 cm, ktorá je v hornej časti pomerne rozvetvená. Celá rastlina je pokrytá vystupujúcimi a drsnými vlasmi. Spodné listy majú veľké, vajcovité, horné malé, pokrývajúce polovicu stonky. Na vrchu stonky sa objavujú skrútené pramene s modrými kvetenstvami. Listy a stonky majú tiež vôňu uhoriek a mierne kyslú chuť, ktorá úplne mení povahu mnohých jedál. Ale jeden po druhom.
Použitie v kuchyni - Na konzumáciu sú vhodné iba veľmi mladé listy, ktoré ešte nie sú pokryté nožom a musia byť čerstvé. Sekané listy obsahujú veľké množstvo vitamínu C a vynikajúco vynikajú v šalátoch, ktoré majú uhorkovú pachuť. Môžeme ich tiež použiť ako ochucovacie polievky, ako je studená polievka alebo ukrajinský boršč. Funguje skvele ako doplnok k omáčkam, majonéze, pečenej zelenine, ako je tekvica, tekvica alebo cuketa, ako aj kastról a mäsové alebo rybie pokrmy. Navyše to dokážeme urobiť ako špenát a dokonca ho upiecť v cesta. Táto nádherná bylina sa tiež používa na ochutenie vín, sirupov, chladiacich nápojov a tinktúr. Ako zvedavosť stojí za zmienku, že kvety sa používajú na výrobu sladkých likérov a sladkostí. Kandizované kvety z brutnáku je možné pridať do koláčov, zákuskov a šalátov a najčastejšie sa uchovávajú v mrazených kockách ľadu.
Liečivé použitie - byliny, semená a kvety brutnáka sa používajú na tieto účely. Táto bylina obsahuje flavonoidy, organické kyseliny (citrónová, kremičitá, jablčná), ľahko absorbovateľný oxid kremičitý a vzácny súbor minerálnych solí, saponíny, mukózne zlúčeniny, triesloviny a cholín. Boráková šťava obsahuje veľké množstvo vitamínu C. Avšak olej získaný zo semien tejto rastliny obsahuje kyselinu gama-linolénovú a omega kyseliny. Všetky tieto látky spôsobujú, že borák má diaforetické, diuretické, ochranné, baktericídne, protizápalové, sedatívne a metabolické účinky. Odporúča sa tiež na zápal močových ciest a obličiek, pretože významne zvyšuje množstvo vylúčeného moču. Okrem toho regeneruje nechty, vlasy a pokožku, zlepšuje náladu a zlepšuje funkciu mozgu.
Použitie v kozmetike - a tu sa používa lisovaný brutnákový olej , ktorý sa používa na výrobu kozmetiky s regeneračnými vlastnosťami. Prípravky s olejom sa odporúčajú ľuďom s citlivou, suchou a zrelou pokožkou. Obnovujú pružnosť pokožky a správnu úroveň vlhkosti, podporujú jej obnovu a zvyšujú odolnosť proti nepriaznivým vonkajším vplyvom. olej z brutnáku sa odporúča na starostlivosť o svrbenie, drsnú pokožku a akné. Z rozdrvenej rastliny alebo jej šťavy si môžete pripraviť omladzujúce alebo vyživujúce masky, ktoré dodávajú pokožke pružnosť a regenerujú pokožku.
Kde sa používa brutnák? Nájdeme ho napríklad u včelárov. Kvet brutnáka začína v júni a trvá od úsvitu do súmraku, neprestáva ani v chladných dňoch. Jej kvety ľahko včely lietajú a jedna kvetina uvoľňuje až 12 mg nektáru. Priemerná medová výťažnosť tejto rastliny je 200 kg na hektár!
Zhrnúť
borák je úžasná rastlina, ktorú môžeme použiť na posilnenie tela s problémami s močovým mechúrom. alebo na ošetrenie omladenia domova. A keď to máme po ruke v záhrade, pomôžeme tiež včelám. Nič - a toľko!