- Kategórie blogu
- Štítky blogu
- Zariadenie domácnosti
- Koberce
- taniere
- hrnčeky
- Kúpeľnové koberce
- Behúne
- pvc
- linoleu
- kúpelnové podložky
- koberce do izby
- umelá tráva
- koberce do chodby
- Jesenné trendy 2018
- Dizajn interiériu
- Doplnky do domácnosti
- šálky
- Plyšové koberce
- čalúnená textília
- Poťahové látky
- Poťahové látky na nábytok
- Provence
- Usporiadanie obývacej izby
- Nábytok
- Boxy a obedáre
- Riad
- Kuchynsky riad
- Nákup tovaru okamžite bez DPH
- Kuchynské drezy
- Bez DPH
- szco nakup bez dph
- Ako znížiť náklady
- Ako znížiť náklady na firmu
- Nákup bez DPH
- Nákup zo zahraničia
- tovar z Poľska bez DPH
- nakup bez dph v polsku
- nakup bez dph v zahranici
- nakup bez dph zo zahranicia
- nákup bez dph
- nákup bez dph v eu
- nakupovanie na firmu bez dph
- doplnky
- Drezy
- doplnky do domácnosti
- svietidlá
- osvetlenie
- hodiny
- zlaté doplnky
- Vodovodné batérie pod okno
- VIANOCE A SVIATKY
- HRNCE A PEKÁČE
- DEKORACIE DO DOMACNOSTI
- KOBERCE, ROHOŽKY, KOŽUŠINY
- ZARIADENIE DOMÁCNOSTI
Textil do domácnosti
Blog

10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc...
čítať celé

10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ...
čítať celé

10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ...
čítať celé
09.09.2019
Americký milín - ako rásť?
Americký milín bol iba v Spojených štátoch, odkiaľ prišiel. Do Európy prišiel v 17. storočí a dnes sa kultivuje takmer všade. Milin je silná liána, ktorá dosahuje až 10 metrov a má pomerne vysoký ročný rast, od jedného do troch metrov. Zvyk má extrémne kompaktný a hustý, celkom originálny, s veľkými a kučeravými listami. Majú tmavozelenú farbu a skladajú sa zo 7 až 11 vrúbkovaných letákov, ktoré na jeseň žltnú.
Najväčšou ozdobou milinu sú jej originálne a zaujímavé kvetinové trúby, ktoré v závislosti od odrody majú farbu: od intenzívnych pomarančov, po žlté a červené. Sú dlhé asi 7 cm a zhromažďujú sa v štvorlistých markízach, od 4 do 12 kusov. Kvitnutie milice začína v auguste a zvyčajne trvá do začiatku jesene.
Medzi najobľúbenejšie druhy milínu patria:
- American Flamenco Milin - je to odroda s oranžovo-červenými kvetmi,
- Americká míľnik Ursynów - krásna poľská odroda s jasne oranžovými kvetmi,
- Americká milína Flava - odroda s nádhernými žltými kvetmi.
Americký milín - je ťažké pestovať?
Aj keď to nie je rastlina našej klímy, cíti sa veľmi dobre v našich podmienkach. Nie je to náročná rastlina, rastie na hlinito-piesočnatej pôde so zásadnou až neutrálnou reakciou. Stojan na stoličky by mal byť teplý a slnečný, pokiaľ možno chránený pred vetrom. Je dosť mrazuvzdorná, aj keď vo veľmi ťažkej zime môže mierne zamrznúť. Neodporúča sa pre pestovanie v tieni a čiastočnom tieni, pretože potom nemusí byť jeho kvitnutie také účinné.
Ako pestovať americký milín?
Pri pestovaní miliny sú rezné rastliny dôležité, pretože jej nádherné kvety rastú na konci výhonkov. tento rok, ktorý zase vyrastie zo starších výhonkov. Na jar je preto potrebné rezať minuloročné výhonky, ktoré stimulujú rastlinu k uvoľňovaniu nových rastlín, na ktorých určite môžeme očakávať kvety. Po výsadbe sa oplatí začať rezať. Potom všetky výhonky skráťte asi o 1/3 vo výške asi 15 cm. Vďaka tomu stimulujeme rast rastlín rýchlejšie a početnejšie a posilňujeme tie výhonky, ktoré už existujú. Na konci sezóny skrátime všetky výhonky asi o polovicu. Samozrejme odstránime aj všetky výhonky, ktoré sú slabé, pokrivené a choré. Ak naša rastlina nie je príliš silná, opakujeme rez v nasledujúcich rokoch, až kým nevznikne úplne hustý zvyk.
Je tiež dôležité omladzujúce rezanie, ktoré robíme každé 2-3 roky. Rezáme niektoré staré výhonky tesne nad zemou a odstraňujeme iba tie, ktoré sa nadmerne rozrastajú z nových. V zime je dobré zakrývať spodnú časť milínu , napríklad kopcom listov s výškou asi 25 - 30 cm.
Polievanie rastlín je tiež dôležitým postupom. Najmä vtedy, keď je mladý, musí sa pravidelne napojiť. Postupom času bude milin potrebovať menej a menej vody a my ho zavlažujeme iba v horúcom lete. Stojí za to mulčovanie pôdy okolo rastliny. Vďaka tomu sa vlhkosť z pôdy rýchlo neodparí, vyhneme sa nadmernému zamoreniu burinami a podstielka chráni korene pred zmenami teploty. Ako mulč je možné použiť kôru alebo malé kamienky. Keďže Milin je veľká a silná rastlina, potrebuje pravidelné hnojenie. Liána je nový rast môže mať až 4 metre za rok, rovnako ako obrovské množstvo kvetov, ktoré milin ročne generuje. Vyžaduje si správne kŕmenie. Odporúča sa podávať minerálne hnojivá, najlepšie pre kvitnúce rastliny, a to dokonca niekoľkokrát počas vegetačného obdobia. Hnojenie počas kvitnutia je obzvlášť dôležité.
Ako vidíte, pestovanie milínu nie je ani zložité, ani komplikované. A vďaka tomu môžeme získať kaskády rastlín, ktoré uchvátia ich kvitnutím - a pritom pokryť to, čo sa má pokryť.