Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Boxy a obedáre
10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako namontovať umývadlo, sifón a umývadlo?
09.09.2019

Ako namontovať umývadlo, sifón a umývadlo?Niekedy musíte bojovať o miesto pre umývadlo s práčkou, sprchovacím kútom, vaňou alebo skrinkou. Umývadlo vyžaduje priestor na umiestnenie kozmetiky, zavesenie uterákov alebo ich odloženie. Je tiež dôležité mať prístup k sifónu, ktorý je v prípade úniku alebo potreby zachrániť malý predmet ľahko dosiahnuteľný.

Umývadlo - na skrinke alebo na podstavci?Stena, t. závesné umývadlá, pripevnené na konzolách alebo skrutkách priskrutkovaných priamo na stenu . Upozorňujeme, že skrutky majú správnu dĺžku a hrúbku a zapadajú do montážnych otvorov.

Pred pripevnením umývadla na stenu pripravme skrinku pod ňu, položte ju na stenu a potom zmerajte, v akej výške zavesíme umývadlo. Skrinku je možné zavesiť, potom môžeme pod ňou uložiť napríklad plošinu pre dieťa, aby sa v prípade potreby mohla vytiahnuť. Je tiež jednoduchšie umývať podlahu pod zavesenou skrinkou. Spodné, štýlové skrinky, ktoré by sme chceli transformovať na kúpeľňový nábytok, môžu byť obohatené o podstavce, nohy alebo nástavce, ale dávajte pozor, aby ste ich nepreháňali výškou.

Namiesto kabinetu môžeme nainštalovať podstavec (siahať až po podlahu) alebo polopodlažný alebo ponechať sifón odkrytý. V druhom prípade je potrebné nainštalovať dekoratívny sifón, ktorý zapadne do usporiadania kúpeľňového priestoru.

Pultová doska a undercounterMedzi investormi sú tiež populárne spodné umývadlá, kompletne zostavené pod doskou (potom je umývadlo pozastavené z pracovnej dosky) háčiky). zapustené do pultu namontované priamo na doske z dreva, laminátu, kompozitu alebo konglomerátu. umývadlá na dosku a Oba modely sa obvykle pripájajú pomocou silikónovej vrstvy . Vyzerajú tiež dobre v moderných kúpeľniach

inštalácia umývadla 1 Pred inštaláciou umývadla pripravte dosku: vyrežte otvor pre sifón a potom pripevnite dosku na stenu. Umyvadlá a kontaktné plochy pracovnej dosky sú utesnené hygienickým silikónom.

V každom z týchto typov musí byť pracovná doska pripravená vopred a musí byť vyrezaná príslušná veľkosť otvoru sifónu (pre tesára alebo kamenára) Položte vrcholy na konzoly, nechajte ich do steny, postavte na bloky alebo rám. Miesto, kde sa umývadlo stretáva s doskou alebo stenou, ako aj doska so stenou, je utesnená hygienickým silikónom. Pracovná doska aj umývadlo by mali byť zarovnané .

Vyberte a nainštalujte umývadlo-faucetinštalácia umývadla 3 Teleso batérie vložte na otvor v doske a pretiahnite ním elastické hadice do horúcej (vľavo) a studenej (pravej) vody. Hadice sú namontované na koncoch uzatváracích ventilov v stene.

Počas montáže nepodceňujte tesnenia, ktoré zabránia úniku vody. Najčastejšie zvolené možnosti sú:


  • Nástenný faucet namontovaný priamo na stenu v mieste vypúšťania vody. Aj keď inštalujete vývody horúcej a studenej vody do steny, zabezpečte ich správne rozmiestnenie, najčastejšie je to 15 cm. Tento typ batérie sa montuje pomocou pripojených excentrických konektorov, matíc a krúžkových tesnení a miesto pripojenia je zakryté maskujúcou rozetou. Bude tiež potrebné použiť tesnenia, napríklad teflónovú pásku alebo tesniace nite, ktoré sa navíjajú na niť.


  • Stojatá batéria (inak upravené) pripojené k doske alebo k otvorom v dreze. Špičkové modely sú najčastejšie dostupné vo verziách s jedným otvorom, aj keď existujú aj dve alebo tri otvory. Pred zakúpením vybraného modelu skontrolujte dĺžky hadice a priemer závitu vodovodných prípojok. Pri montáži tohto modelu je dôležitý aj priemer tesnenia na spodku tela - mal by úplne zakrývať otvor v doske alebo v dreze. Pružné hadice zaskrutkujeme do stredu tela batérie. Položte telo na montážny tŕň. Keď sme si pamätali tesnenia a ozdobný prsteň, položili sme telo na otvor, cez ktorý prešli elastické hadice na horúcu (ľavú) a studenú (pravú) vodu, pripevnili sme batériu zdola pomocou mesačného uzáveru a matice, ktorou sme stonku dotiahli. Hadice sú namontované na koncoch uzatváracích ventilov v stene (pomocou tesniacej pásky). Teleso batérie má tiež ťažnú tyč pre mechanizmus, ktorý otvára a uzatvára zátku, ktorá je pripojená k vypúšťaciemu ventilu v dreze.

BaTerie sa dá rozdeliť aj podľa spôsobu vypínania vody:

  • Jediná páková batéria , v ktorej je tok horúcej a studenej vody regulovaný jedným gombíkom.
  • Mixér s dvoma rukoväťami vybavený dvoma samostatnými kohútikmi pre teplú a studenú vodu.

sifón s umývadlomdrezová zostava 2 Nádrž zo sifónu je zoskrutkovaná zdola, pričom je súčasne pripojená k vypúšťaciemu potrubiu. Nezabudnite na tesnenia, ktoré sú súčasťou súpravy.

s ozdobnou čiarou (moderný alebo štýlový) bude vyzerať skvele pod otvoreným umývadlom. Takýto postup diverzifikuje priestor kúpeľne, stojí za to rozhodnúť sa, či sa môžeme vzdať skrinky pod doskou. Existujú dva modely pre sifón drezov: trubkovýfľaša a . Prvý model je vybavený zvislou nádržou na vodu, druhá je vybavená vodorovnou časťou (v tvare U). K odtokovému otvoru vody pripojíme konektor s rozetou a tesnením, ktorý pomocou tesnení spojíme s nádržou na vodu. Nádrž je priskrutkovaná zdola k vypúšťaciemu ventilu v umývadle. Sifóny vyrobené z PVC nie sú príliš estetické, preto ich často skrývame v skriniach alebo podstavcoch. Mosadz,

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk