- Štítky blogu
- Zariadenie domácnosti
- Koberce
- taniere
- hrnčeky
- Kúpeľnové koberce
- Behúne
- pvc
- linoleu
- kúpelnové podložky
- koberce do izby
- umelá tráva
- koberce do chodby
- Jesenné trendy 2018
- Dizajn interiériu
- Doplnky do domácnosti
- šálky
- Plyšové koberce
- čalúnená textília
- Poťahové látky
- Poťahové látky na nábytok
- Provence
- Usporiadanie obývacej izby
- Nábytok
- Boxy a obedáre
- Riad
- Kuchynsky riad
- Nákup tovaru okamžite bez DPH
- Kuchynské drezy
- Bez DPH
- szco nakup bez dph
- Ako znížiť náklady
- Ako znížiť náklady na firmu
- Nákup bez DPH
- Nákup zo zahraničia
- tovar z Poľska bez DPH
- nakup bez dph v polsku
- nakup bez dph v zahranici
- nakup bez dph zo zahranicia
- nákup bez dph
- nákup bez dph v eu
- nakupovanie na firmu bez dph
- doplnky
- Drezy
- doplnky do domácnosti
- svietidlá
- osvetlenie
- hodiny
- zlaté doplnky
- Vodovodné batérie pod okno
Blog

10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc...
čítať celé

10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ...
čítať celé

10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ...
čítať celé
09.09.2019
Aké rastliny na cintoríne? Celoročná dekorácia nielen z dovolenky
Read
- Rozvoj pozemnej hrobky
- Najlepšie rastliny na výsadbu pozemného hrobu
- ZIMNÉ RASTLINY
- KRÍKY
- BYLINY
- Cibuľové rastliny
- Vývoj zastavaného náhrobného kameňa
- Najlepšie rastliny na výsadbu vstavaného hrobu
Od 1. októbra sú obchody plné príslušenstva 1. novembra. Potom sa väčšina z nás pripravuje na sviatok mŕtvych, ktorý v poľskej tradícii zaujíma veľmi dôležité miesto. Pri stretnutiach s rodinou toho dňa si pamätáme mŕtvych, navštevujeme ich hroby, zapaľujeme sviečky, čím vyjadrujeme spomienku na tých, ktorí už nie sú medzi nami. Predtým, ako sa stretneme pri hroboch blízkych, najčastejšie v októbri ideme na cintorín, aby sme ich vyčistili kvetmi a sviečkami. Všetko, čo musíte urobiť, je ísť na cintorín v normálny deň. Väčšina kvetináčov je už suchá, zlomená vetrom alebo chladom. Umelé kompozície sú pokryté prachom a suchými steblami trávy, spálené sviečky vystrašia svojím vzhľadom. Toto nie je názor, ktorý by sme očakávali.
Cintorínska šedá je stále zväčša vyrobená z terrazzo náhrobkov, tu a tam prepletená iba pamätníkmi z drahých materiálov. Na mnohých menších cintorínoch je však stále veľa náhrobných kameňov v podobe kopca s krížom. Tieto pôdne hroby sa najľahšie rozvíjajú a zvyčajne vyzerajú najhoršie.
Hrob s využitím pôdy
Hrob s otvoreným terénom neznamená nič iné ako zľavovú misu, do ktorej sa dokonca prosí vysadiť. Nestačí však zasiať trávu, pretože neošetrené po určitom čase skreslí. Lepším riešením by bolo zloženie cibuľové rastliny. Týmto spôsobom poskytneme náhrobku atraktívne zelené rúcho na väčšinu sezóny s prvkami variácie v súlade s ročnými obdobiami. koberce trvalky, ktoré miznú počas zimy (prezimujú v zemi) as vždyzelené rastliny z
Nezabudnite pestovať na hroboch ľahko pestovateľné rastliny, ktoré si nevyžadujú častú starostlivosť, koberec alebo trpaslík . Nechceme, aby ich zarastajúci rast zakrýval náhrobné nápisy. Nevsádzajme príliš veľa rôznych druhov, aby nedošlo k neporiadku.
Stačí jedna alebo dve vždyzelené rastliny a niektoré trvalky bez zimy. Ak nechceme rastliny kvitnúce rastlín, počas prázdnin si môžeme kúpiť črepníkovú rastlinu a zasadiť ju medzi závody.
Ak rastlina zomrie, jednoducho ju odstráňte, zakryte dieru a medzera rýchlo zakryje vegetáciu. Keď kladieme vence, kytice na kvetináče alebo kladú rastliny do kvetináčov, nezabudnite ich odstrániť po Vianociach, aby nezničili rastliny pod nimi.
Hoci kobercové rastliny nevyžadujú počas roka špeciálne ošetrenie, pretože vydržia dlhé obdobia sucha alebo nízkych teplôt a pôda na takomto mieste je často úrodná, nemusí sa často hnojiť (stačí každé dva roky). záhradnícke nožnice. záhradnícke rukavice a pikantné sada malých nástrojov, ktoré môžeme ľahko zabaliť do tašky. Na tento účel Jediným nevyhnutným postupom je pravidelné prerezávanie príliš objemných rastlín a prípadné čistenie suchých alebo mrazených výhonkov na jar . Najlepšie je to zásobiť.
Najlepšie rastliny pre výsadbu-zem hrobu
ZIMNÉ RASTLINY
- Brečtan obyčajný ( Hedera helix )
- Japonské ranné šaty ( Pachysandra terminalis )
- brčál ( Vinca minor )
- Plíživá poľnica ( Ajuga reptans )
Kríky
- Odroda pestovania tisu 'fastigiata' (Repandens 'alebo úzky stĺpcový stĺpec' Taxus bacata )
- Stálezelené zimostráz ( Buxus sempervirens )
- Bežná Mahónia ( Mahonia aquifolium )
- Mierka jalovíc odroda "Blue Star" ( Juniperus squamata )
- Trpasličí borovica 'Allgäu' ( Pinus mugo ) - nízky ker do výšky pol metra, rastúci ročne 4 až 5 cm.
- Jedľa kórejská "Tundra" ( Abies koreana )
- Pichľavý smrek 'Pali' ( Picea pungens )
BYLINY
- mužský Narecznica ( Dryopteris filix-mas )
- Môže konvalinka ( Convallaria majalis )
- prvosienka ( Primula officinalis ), bez stoniek ( Primula vulgaris ) a gruzínskych ( Primula juliae )
- Hosta ( Hosta sp .)
- Heuchera ( Heuchera sp .)
- Bergenia v tvare srdca ( Bergenia cordifolia )
Cibuľové rastliny
- Botanický tulipán ( Tulipa sp .)
- hyacint ( Hiacynthus sp .)
- šafran ( Crocus sp .)
- narcis ( Narcissus sp .)
Vývoj zastavaný náhrobok
Vznik tradičného cintorína má formu ubytovania. Náhrobky sa najčastejšie spájajú so svojimi vrcholmi. Toto usporiadanie spôsobuje, že v priestore medzi náhrobnými kameňmi majú hostia často poruchu. Mnohí považujú túto časť za skládku starých sviečok, kanvy, nádoby na vodu a staré ozdoby. Ak sú náhrobky v paralelnom obale, problém je menší, pretože návštevníci hrobov nemôžu vidieť túto časť. Je to horšie, keď sú náhrobky rozložené a nie sú dostatočne veľké na to, aby bránili tomuto nudnému pohľadu. Samozrejme sa môžete pokúsiť komunikovať s majiteľmi susedných náhrobkov, ale to nie vždy funguje. Zadnú časť náhrobného kameňa môžete pokryť aj zelenou stenou v podobe vždyzeleného horolezca.
Ak je priestor medzi náhrobkami mierne širší, môžete si myslieť o úzko rastúcom stĺpcovom kríku alebo ho zasadiť do čela náhrobku . Týmto spôsobom poskytneme náhrobku atraktívny zelený kryt a zbavíme sa nechceného pohľadu. Môže to byť jednoduchá kovová mriežka alebo mreží. O konštrukcii sa nemusíme vždy rozhodovať. Niekedy stačí vysadiť horolezeckú rastlinu alebo krík za náhrobným kameňom alebo z oboch strán, ale počas dovolenkových období je táto časť často pošliapaná, takže nemusí mať dostatok času na zakorenenie.
Nezabudnite tiež prispôsobiť žáner prevládajúcim podmienkam. Tieto fragmenty cintorína sú najčastejšie zatienené náhrobnými kameňmi. V tejto situácii si vyberte rastliny, ktoré milujú tieň. Ak je však cintorín nový a ešte nie sú staré stromy, môžeme uvažovať o rastlinách na čiastočný tieň a slnečné polohy.
Najlepšie rastliny na pestovanie vo vstavanom hrobe
- Brečtan obyčajný odroda 'Thorndale' (Hedera helix)
- Horolezecká hortenzia (Hydrangea petiolaris)
- Lištový list s tromi listami (Parthenocissus tricuspidata)
- Etuonymus Fortune (Euonymus fortunei)
Výsadba pôvodných druhov okolo hrobu je najlepším riešením, pretože spravidla si tento druh rastlín vyžaduje najmenej práce na udržanie požadovaného účinku. Ak si nie sme istí kvalitou substrátu, môžeme ho obohatiť kompostovou pôdou.
Dobre navrhnutá kompozícia môže prežiť mnoho rokov aj bez starostlivosti, ale po určitom čase nájdeme divoký háj a nekontrolovaná vegetácia môže putovať do susedných hrobov. A treba pripustiť, že staré cintoríny zarastené divými bylinkami a machom vyzerajú nádherne a záhadne. Zmeňte monokultúrne sivé cintoríny na prekrásne zelené miesta, kam sa budete chcieť vrátiť nielen na sviatky.