- Kategórie blogu
- Štítky blogu
- Zariadenie domácnosti
- Koberce
- taniere
- hrnčeky
- Kúpeľnové koberce
- Behúne
- pvc
- linoleu
- kúpelnové podložky
- koberce do izby
- umelá tráva
- koberce do chodby
- Jesenné trendy 2018
- Dizajn interiériu
- Doplnky do domácnosti
- šálky
- Plyšové koberce
- čalúnená textília
- Poťahové látky
- Poťahové látky na nábytok
- Provence
- Usporiadanie obývacej izby
- Nábytok
- Boxy a obedáre
- Riad
- Kuchynsky riad
- Nákup tovaru okamžite bez DPH
- Kuchynské drezy
- Bez DPH
- szco nakup bez dph
- Ako znížiť náklady
- Ako znížiť náklady na firmu
- Nákup bez DPH
- Nákup zo zahraničia
- tovar z Poľska bez DPH
- nakup bez dph v polsku
- nakup bez dph v zahranici
- nakup bez dph zo zahranicia
- nákup bez dph
- nákup bez dph v eu
- nakupovanie na firmu bez dph
- doplnky
- Drezy
- doplnky do domácnosti
- svietidlá
- osvetlenie
- hodiny
- zlaté doplnky
- Vodovodné batérie pod okno
- VIANOCE A SVIATKY
- HRNCE A PEKÁČE
- DEKORACIE DO DOMACNOSTI
- KOBERCE, ROHOŽKY, KOŽUŠINY
- ZARIADENIE DOMÁCNOSTI
Textil do domácnosti
Blog

10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc...
čítať celé

10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ...
čítať celé

10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ...
čítať celé
09.09.2019
3 najbežnejšie príčiny žltnutia sú thuja
Nedostatočná hydratácia: príliš málo alebo príliš veľa
Thuja , pre ihličnany, majú pomerne vysoké nároky na vodu a veľmi zle reagujú na suchú zem. Príliš málo vody v pôde môže spôsobiť vyschnutie vetiev thuja av extrémnych prípadoch zaschnutie celých rastlín. Keď je leto veľmi suché a horúce, musíme tieto rastliny pravidelne zalievať a osobitná starostlivosť a pozornosť si vyžadujú thujy zasadené do nádob. Dobrým riešením je tiež mulčovanie pôdy - najlepšie borovicová kôra, ktorá má veľa výhod:
- udržuje konštantnú teplotu pôdy, v lete zabraňuje prehrievaniu, zatiaľ čo v zime zahrieva pôdu a chráni korene,
- obmedzuje vývoj všadeprítomných burín,
- okysľuje pôdu, ktorú toľko potrebujú ihličnaté rastliny,
- chráni substrát pred nadmernou stratou vlhkosti.
Výhonky, ktoré sú uschnuté, rezané, veľkorysé zalievanie rastliny, potom každý deň burinu. Počas zalievania by ste mali zabudnúť na oplodnenie, pretože to môže ešte viac oslabiť thuju.
Najčastejšie je možné pozorovať vysychanie thúov veľmi skoro na jar. Je známe, že thujas ako ihličnany nejdú odpočívať. Počas zimy, keď dni nie sú mrazuvzdorné a teplota kolíše okolo 0 ° C - začína transpirácia, t. J. Aktívne odparovanie vody. V tejto dobe je krajina stále pokrytá ľadom, čo bráni koreňom absorbovať vodu. Okrem toho sa stáva, že rastliny sú uviazané mrazivým a silným suchým vetrom, ktorý často spôsobuje hromadné vysúšanie thuja. Často je jednostranný. Aby sme tomu zabránili, na jeseň veľmi intenzívne zalievame thuju. Ide o to, že stromy by mali ukladať čo najviac vody až do prvých mrazov.
Nedostatočná pôda a hnojenie
Ďalším dôvodom pre zožltnutie thuja môže byť nedostatočné pH pôdy. Thuja vyžadujú kyslú bázu, takže ak je pH príliš vysoké a bohaté na vápnik, môžu začať žltnúť. Potom je nedostatok železa. Na druhej strane, keď je pH príliš nízke, rastlina nemôže brať horčík zo zeme.
Obidva tieto prípady spôsobia spočiatku rozjasnenie ihiel thuja, po ktorom nasleduje žltnutie výhonkov. Najčastejšie sa tieto nedostatky dajú zistiť:
- s nedostatkom medi sa stupnice začnú žltnúť na najstarších výhonkoch,
- v neprítomnosti železa vidíme žiarenie na najmladších výhonkoch.
V takýchto prípadoch je najlepšie upraviť pH najskôr a potom dosiahnuť zložené hnojivá . Nesprávne oplodnenie naopak spôsobuje poruchu výroby chlorofylu a prejavuje sa zmenou farby slupky thuja.
Prenos tiež nie je dobrý - stojí za to sa držať odporúčaných dávok, pretože príliš veľa hnojív sťažuje pre rastliny zhromažďovanie makro a mikro prvkov a vody, čo vedie k následnej zmene farby.
Plesňové choroby
Dôvod pravdepodobne najzávažnejší. Paralýza je pomerne zriedkavá, ale túto možnosť musíme zvážiť. Medzi najčastejšie útočiace choroby patria:
fytofritóza - príznaky sa objavujú v júli alebo auguste na najnižších výhonkoch, ktoré spočiatku zožltli a potom zhnedli a odumreli. Aby sme sa uistili, že to bola fytofritóza, ktorá napadla našu rastlinu, oplatí sa poškriabať nejaké tkanivo z postihnutého výhonku, ak je pod kôrou červeno-hnedá farba, máme infekciu potvrdenú.
umieranie strieľať - toto je pravdepodobne najbežnejšia infekcia, ktorá sa prejavuje žltnutím hrotov Thuja a po chvíli sa šíri na celý povrch. Bohužiaľ, musíme kopať ťažko napadnuté rastliny a najlepšie ich spáliť. Postrekujeme tie, ktoré neboli ovplyvnené fungicídmi.
Summary
Ak chcete mať nádherný živý plot alebo individuálne thujy, oplatí sa o nich niečo vedieť a poskytnúť im tie správne podmienky pre rast. Zdravé stromy nás potešia svojou šťavnatou farbou, schovávajú sa pred zvedavými očami susedov a obohatia mnohé o zľavu!