Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Boxy a obedáre
10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Zelená strecha - nápad pre rodinný dom
09.09.2019

Zelená strecha - nápad pre rodinný domAj keď sa zelené strechy stávajú čoraz obľúbenejšími, ich dizajn a inštalácia si stále vyžaduje nielen veľa práce, ale aj bohaté portfólio. Toto riešenie má však mnoho výhod, ktoré môžu kompenzovať vzniknuté náklady. Skontrolujte, ako zafarbiť strechu tak, aby potešila oko a bola užitočná.

Čo je to zelená strecha?Predtým, ako začneme hovoriť o výhodách a spôsoboch inštalácie, stojí za zmienku, čo znamená zelená strecha . Rozhodne nejde o zelené dlaždice, ale o pokrytie strechy podložím, ktoré umožňuje výsadbu a starostlivosť o rastliny. Toto riešenie sa používa už stovky rokov, napríklad v Škandinávii. Takéto strechy tiež diverzifikujú faerskú krajinu. Môžu sa rozdeliť na tie s intenzívnou vegetáciou, t. J. Na takú, ktorá sa musí pravidelne ošetrovať a majú rozsiahle, nepriaznivé funkčné funkcie a hlavne majú dekoratívnu funkciu.

Samotná štruktúra zelenej strechy si vyžaduje prepracovaný a premyslený dizajn. To je základ pre správnu inštaláciu. Veľa pozornosti by sa malo venovať detailom, umiestneniu rastlín a ich správnemu výberu. Nič nemôže byť ponechané náhode. Navyše, takmer každá strecha tohto typu je iná, takže nemôžete počítať s hotovými riešeniami.

Vegetácia môže pokrývať ploché aj sklonené strechy v rodinných domoch, sídliskách alebo komerčných budovách.

Výhody zelenej strechyPokrytie strechy vegetáciou nie je len ekologické, ale aj praktické riešenie. Aké sú jeho najväčšie výhody?

Je bariérou proti znečisteniu - je to jedna z najväčších výhod zelenej strechy. Vegetácia, ktorá na ňom rastie, filtruje prach a plyny vo vzduchu (napr. Oxid uhličitý) a vytvára kyslík.

Zlepšuje mikroklímu - je to aj vďaka rastlinám, ktoré odparujú vodu a odrážajú slnečné svetlo. V teplých dňoch je vzduch nad strechou asi o 1–3 ° C nižší ako okolitá teplota, vďaka čomu znižuje výskyt tzv. mestský tepelný ostrov.

Je dostatočná izolácia - v lete chráni pred nadmerným vykurovaním domu av zime chráni pred stratami tepla. Znamená to tiež zníženie účtov za kúrenie.

Je odolný proti vetru - sacia sila prvku môže dokonca viesť k rozbitiu strechy. Zakrytím zelene existuje šanca, že tomu zabránite

Znižuje množstvo vody vypúšťanej do kanalizácie , a teda predstavuje ochranu pred povodňami. V priemere zadržiava približne 50% vody pred zrážkami, ale pri jednom zrážaní môže byť od 10% do 90%. Taktiež filtruje ťažké kovy z vody.

Zmierňuje zvuky - vegetačná vrstva absorbuje zvukové vlny a môže znížiť ich intenzitu približne o 10 - 20 dB.

Poskytuje protipožiarnu ochranu v dôsledku vysokej vlhkosti.

Zlepšuje estetiku životného prostredia - spôsobuje, že mestský priestor je pri zmene zelenej krajiny chudobný. Vytvára sa tak možnosť získať ďalšie zelené plochy bez toho, aby bolo potrebné rozširovať pôdu.

koľko to stojí?Je ťažké odhadnúť presné náklady na inštaláciu zelenej strechy , ale zaokrúhlené je dvakrát toľko ako pre tradičná strecha. Musíte pamätať na to, že pôda a vegetácia sú veľkou záťažou, a preto by mal byť strop správne zosilnený. Hmotnosť konštrukcie zariadenia je približne 60 až 600 kg / m2, takže plánovanie zelenej strechy sa zvyčajne uskutočňuje už vo fáze projektovania domu. Použitie tohto riešenia v existujúcich budovách je riskantné (ale nie nemožné), pretože to znamená nielen dodatočné náklady vo forme odborných znalostí v oblasti stavebníctva, ale aj riziko kolapsu. Nezabudnite, že okrem hmotnosti strechy musíte brať do úvahy aj hmotnosť zrážok (napr. Silný dážď alebo sneh) alebo napríklad nábytok (ak by bola vaša strecha použiteľná).

Invertovaná strecha a poradie vrstievobklady). Mohlo by to spôsobiť prenikanie vlhkosti do štruktúry, čo by malo za následok poškodenie stropu. To je dôvod, prečo v tomto type riešení tzv obrátená strecha, t. j. nič iné ako preskupenie vrstiev na rozdiel od tradičných. Inštalácia zelenej strechy nie je možná v tradičnom systéme vrstiev, t. j. od izolačnej vrstvy cez tepelnú izoláciu až po krytinu (napr.

hydroizolácie sa nachádza tesne pod vrstvou tepelnej izolácie, aby pracovala pri teplotách blízkych teplotám prevládajúcim v hornom poschodí budovy a aby sa zabránilo vniknutiu vlhkosti. Musíš tam byťdržané na zabránenie prenikania koreňov a odolné voči chemikáliám.

Tepelnoizolačná vrstva - je navrhnutý tak, aby nielen správne reguloval prenos tepla, ale aj odstraňoval zvyškovú vodu, ktorá nebude absorbovaná rastlinami alebo nebude vypustená predchádzajúcimi vrstvami.

Tesne nad predchádzajúcimi dvoma by mala byť ochranná vrstva - chráni pred vývojom koreňov a prenikaním do spodných vrstiev. Nad ňou je umiestnená drenážna vrstva, ktorá odvádza vodu, a filtračná vrstva, ktorá je určená na ochranu pred znečistením drenážou. Vyvrcholením všetkých vrstiev je rastlinná časť.

Aké rastliny?Typ rastliny závisí od toho, či chcete, aby bola vaša strešná záhrada použiteľná alebo nie. Rozsiahle rastliny, ako sú machy, trvalky, trávy a byliny, majú najnižšie požiadavky a sú schopné sa samy podporovať a rásť. Starostlivosť spočíva iba v pravidelnom prívode vody (ak nedochádza k zrážkam) a cyklických kontrol. Intenzívna zelená, t. J. Kvety, trávy a dokonca stromy, si vyžaduje starostlivosť. Takúto krajinu je možné rozšíriť aj o rybník alebo záhradný nábytok. Usporiadanie zelenej terasy závisí od vášho vkusu a nápadov.

Zelená strecha je skvelým riešením pre tých, ktorí nielen radi žijú v harmónii s prírodou, ale zameriavajú sa aj na ekologické riešenia. Aj keď spočiatku sú výdavky vysoké, náklady na vykurovanie alebo klimatizáciu sa postupne kompenzujú.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk