Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Blog
Boxy a obedáre
10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Tepelnoizolačné nátery - hrubšie znamená lepšie?
09.09.2019

Tepelnoizolačné nátery - hrubšie znamená lepšie?V každej obytnej budove sa vyrábajú desiatky metrov inštalačných drôtov, ktoré spájajú kotol s radiátormi a nádržou na teplú vodu so sanitárnym náradím. Na ochranu káblov pred tepelnými stratami sa používa tepelná izolácia. Správna izolácia potrubí prispieva k zníženiu nákladov na údržbu zariadenia, chráni tiež pred zamrznutím, kondenzáciou alebo mechanickým poškodením.

Aký kryt potrubia?Na izoláciu rúr sa používajú pórovité plasty, polyuretánová pena, guma a minerálna vlna. Môžu mať formu oneskorenia potrubí, krytov, rohoží, dosiek alebo prefabrikovaných tvaroviek. Každý materiál má koeficient tepelnej vodivosti označený symbolom λ - čím nižší, tým lepší. Izolácia z materiálu s nižším koeficientom prenosu tepla môže byť preto tenšia ako izolácia potrubia z materiálu s vyšším koeficientom prenosu tepla (aby sa dosiahli požadované izolačné vlastnosti). Štandardne sa uznáva, že v prípade rodinných domov by hrúbka izolácie mala byť 20 - 30 mm - podrobné požiadavky na zaostávanie sú stanovené v poľských normách. Je dôležité, aby sa prijatý materiál vyznačoval odolnosťou tečúceho média voči vysokej alebo nízkej teplote, pôsobením vonkajšieho prostredia alebo vlhkosťou.

Izolácia z polyetylénovej penyPolyetylénové penové povlaky majú najväčší záujem, majú dobré izolačné vlastnosti, sú ohybné a elastické. Vykazujú odolnosť proti vlhkosti, chránia rúrky pred rosou a koróziou. Sú primárne určené na izoláciu zariadení ústredného kúrenia a teplej úžitkovej vody, hoci sa používajú aj v chladiarenstve. Je to relatívne lacný materiál, ale nie je odolný proti slnečnému žiareniu a mechanickému poškodeniu, preto si vyžaduje použitie vonkajších krytov alebo ochranných vrstiev. Polyetylénové poťahy sú pevné, polotuhé a pružné - ich vlastnosti sa líšia, takže pred výberom konkrétneho poťahu si overte jeho izolačné vlastnosti, hustotu, odolnosť voči chemikáliám atď.

Gumová penová izoláciaOdolný a estetický tepelnoizolačný materiál pre rúry je pružná pena na báze syntetického kaučuku , čierna , Vďaka svojej odolnosti voči veľkým výkyvom teploty a meniacim sa poveternostným podmienkam je bežne používaným materiálom pre izolácia solárneho systému. Gumový penový poťah prepúšťa dobre vodnú paru, je flexibilný a odolný voči chemikáliám bežným na stavenisku - lepidlá, farby alebo rozpúšťadlá atď. Môže sa použiť na izoláciu potrubí od PE, PP, PEX alebo meď. Malo by sa spomenúť, že ide o pomerne ťažký kryt, hoci spĺňa podmienky šírenia ohňa, je však sám osebe horľavý.

Izolácia z minerálnej alebo sklenej vlnyNa izoláciu rúr môžeme použiť zaostávanie minerálnej vlny alebo sklo, ktoré sa bežne používajú vo vodných kotolniach a priemyselných zariadeniach - kvôli ich nehorľavosti a vysokej teplote. Obe sa pod svojím vplyvom nezmršťujú, nerozpadnú sa ani sa neroztopia. Vďaka vonkajšej hliníkovej fólii neabsorbujú vlhkosť. Sklenená vlna má lepšie izolačné vlastnosti a je flexibilnejšia ako minerálna vlna, má tiež lepšie absorpčné vlastnosti zvuku - napríklad v dôsledku prevzdušnenia zariadenia, náhleho zvýšenia tlaku atď.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk