Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Blog
Boxy a obedáre
10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Podlahové vykurovanie v domácnosti - vo vinutí alebo kochleárnom systéme?
09.09.2019

Podlahové vykurovanie v domácnosti - vo vinutí alebo kochleárnom systéme?

ReadRozhodnutie o podlahovom vykurovaní sa najlepšie prijíma vo fáze projektovania domu. Je to spôsobené skutočnosťou, že pri navrhovaní architektonického priemyslu musíme zohľadniť dodatočnú hrúbku poteru , ktorá bude pôsobiť ako vyhrievacia doska. Ovplyvňuje tiež výšku miestností, ktoré je potrebné upraviť spolu s výškou okien balkóna. Pri stavbe projektant sanitárnych zariadení tiež správne vyberá priemer vykurovacích rúr, rozostupy, ako aj dĺžku vykurovacích okruhov - do veľkej miery závisí od tepelnej izolácie vonkajších priečok. Čím horšia je izolácia, tým viac meračov Potrubia na podlahové kúrenie musí byť vo vykurovacej slučke.

Malo by sa tiež dohodnúť s projektantom, do ktorého miestností sa umiestnia prvky stálych budov , pretože nedochádza k podlahám - z dôvodu nemožnosti odvádzať teplo do miestnosti. V kuchyniach to platí pre miesta, kde budú k dispozícii skrinky alebo kuchynské spotrebiče. To isté platí aj v kúpeľniach - nie je k dispozícii podlahové kúrenie pod vaňou, umývadlá alebo sprchy so sprchovacím kútom.

Pokládanie vykurovacích slučiekPodmienkou správneho fungovania podlahového kúrenia je správne umiestnenie vykurovacích rúrok - inštalácia preto využíva systémy šneku a vinutia. Spôsob uloženia vykurovacej slučky nemá vplyv na celkový tepelný výkon podlahového kúrenia v miestnosti - záleží však na tom, ktoré oblasti v miestnosti sa najrýchlejšie zahrievajú.

červový systémworm

V skrutkovom systéme sa zaoberáme rovnomerným rozložením teploty v miestnosti, pretože prívodné a spätné vedenie sú usporiadané vedľa seba. Pozostáva z obvodových slučiek, ktoré vedú do stredu miestnosti. Hodí sa do miestností, kde sú okrajové zóny bezvýznamné (napr. Hala alebo kúpeľňa vo vnútri bytu).

Systém vinutiameandering

V vinutí systéme je distribúcia teploty podlahy variabilná. Teplota navrátená zemou je najvyššia na začiatku slučky a klesá so vzdialenosťou od steny v dôsledku chladenia. Preto by mal byť začiatok vinutia cievky položený vedľa priečok s najväčšími tepelnými stratami - pozdĺž vonkajšej steny, balkónového okna atď. Rozmiestnenie slučiek v blízkosti vonkajších priečok by malo byť tiež zhutnené, čím by sa vytvoril okrajové oblasti - umiestňujeme potrubia s menšími rozstupmi.

Rozmiestnenie vykurovacích potrubíPodlahové vykurovacie systémy sa kladú s rôznymi rozostupmi potrubí, štandardné vzdialenosti sú 15, 20 a 25 cm - zatiaľ čo v okrajových oblastiach sa rozostup cievok zužuje na 10 cm. Optimálne rozmiestnenie potrubí podlahového kúrenia by sa malo zvoliť na základe požadovanej vypočítanej teploty miestnosti (obývačky a spálne, napr. 20 stupňov Celzia, kúpeľne 24 stupňov Celzia), teploty privádzanej vody a materiálu povrchovej úpravy podláh (napr. Drevo, dlaždice). Najbežnejším rozstupom potrubí pri podlahovom vykurovaní je rozstup 20 cm - ak plánujete znížiť teplotu napájacej vody alebo dokončiť podlahu materiálom s vysokým tepelným odporom (napr. Parkety), mali by ste zvážiť menšie rozostupy potrubí. Mali by sme však pamätať na to, že konečné parametre pre podlahové vykurovanie by sa mali zahrnúť do priemyselného projektu - čím viac detailov v návrhu, tým lepšie pre budúceho dodávateľa.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk