Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 • Kategórie blogu
Blog
Boxy a obedáre
10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Každoročné trvalky s medom - prehľad najúčinnejších odrôd
09.09.2019

Každoročné trvalky s medom - prehľad najúčinnejších odrôdVýsadbou medových rastlín môžeme prispieť k kŕmeniu tohto užitočného hmyzu. Je v našom záujme vytvoriť v ich okolí špeciálne miesto pre včely, ktoré bude od jari do konca jesene pre nich bohaté jedlo.

Medové trvalky - a čo tento med?Med je vynikajúci - všetci to vieme. Má tiež liečivé vlastnosti, včely opeľujú asi 70% všetkých rastlín. Ktoré z nich skutočne vyrábajú med a majú značný merateľný výťažok z medu? Takzvané užitočné rastliny poskytujú včelám surovinu na výrobu medu. Táto surovina pozostáva z: nektáru, peľu a medovice. Výťažok medu preto nie je nič iné ako množstvo "produktu" danej rastliny z daného povrchu - zvyčajne je to hektár. Potom sa prevedie na surovinu, ktorá obsahuje 80% cukrov. Tvrdo pracujúce včely dokážu zhromaždiť až 70% toho, čo daná rastlina ponúka a produkuje!

Honey-trvalka - prehľad jednoročné rastliny

 • Kukurica - pôvabná rastlina, ktorú môžeme najčastejšie nájsť v obilninách, kde má modrú farbu (jeden z modrých odtieňov sa nazýva chrpa ), vyčnievajúce medzi jasnými ušami. Rastliny dorastajú do 70 cm a každý rok ich osobne vysievam na záhrade v zmesi rôznych farieb. Trochu sentimentu a trochu kvôli včelám. Chrpa Chrpa má nízke požiadavky na biotopy a jej kvitnutie trvá od konca mája do konca septembra. Jeho produkcia medu je 350 kg / ha a peľ - približne 60 kg / ha.


 • Čierny damašek - tu sa história opakuje. Každý rok zasejem zmes viacfarebnej čiernej kmene. Rastliny dorastajú do výšky 45 cm a majú špecifické kvety so zelenou, rozstrapkanou vetvičkou. Napríklad, okrem užitočnosti pre včely, pestujem túto rastlinu pre svoje plody - ktoré dopĺňajú sušené jesenné kompozície. Výťažok čierneho rasce je 40 kg / ha.


 • pikantné - je to vynikajúca záhradná bylina, ktorá sa používa na zlepšenie chuti jedál zo zemiakov, vajec a pasty. Inak sa to nazýva czubryca. Bohaté na éterické oleje, triesloviny, vitamíny a minerálne soli. Má - ako táto bylina - antibakteriálny a analgetický účinok. Výťažok medu je 300 kg / ha.


 • Single Dahlia - je to krásna jednoročná rastlina, ktorá rastie až do výšky 40 - 60 cm. Charakteristickou črtou sú jednotlivé kvety - má iba jednu škvrnku z tabby, ostatné sú trubkovité kvety, ktoré sa nachádzajú v strednej zóne koša a dodávajú peľ a nektár. Výťažok medu v tejto rastline je 180 kg / ha.


 • Modrá facélia - zaslúžené "kráľovná medových plodín" ! Phacelia je rastlina dosahujúca výšku 80 cm, vďačná fialovo-modrými kvetmi, ktoré môžeme obdivovať až 5 týždňov! Jeho medový výnos je až 300 - 400 kg / ha. Hmyz facélie môže zbierať od 150 do 350 kg hektára!


 • sladký ďatelina - rovnako ako phacelia je jednou z najlepších medových plodín. Rastie až do výšky 150 cm a môže mať žlté alebo biele kvety. Úmyselne ho prelievajú včely, čo sa premieta do jeho účinnosti: z prírodného porastu je to 280 kg / ha, zatiaľ čo kultivácia v teréne môže dať až 600 kg / ha! Peľ tiež zhromaždí veľa peľu, dokonca až do 100 kg / ha!


 • borák - je to rastlina, ktorá dosahuje výšku 50 až 80 cm a má veľmi chlpaté výhonky. Listy aj modré kvety majú intenzívnu vôňu uhoriek. Borák kvitne až 3 týždne a hmyz letí veľmi ochotne. Peľ včiel bude zbierať 180 kg / ha, zatiaľ čo jeho výťažok medu je 200 kg / ha.


 • Moldavský včelár - aromatická voňavá rastlina, ktorá rastie až do výšky 50 cm. Kvety majú špecifické, kašovité, fialové odtiene. Kvitnutie včiel trvá až 5 týždňov, počas ktorých vám rastlina umožňuje nazbierať až 600 kg nektáru pri dobrom vetre!


 • hadí - rastlina, ktorú spája väčšina ľudí žijúcich v dedinách, pretože rastie po cestách. Môže dorásť až do výšky 100 cm a stonka je pokrytá drsnými a pichľavými chĺpkami. Kvety Echium sú jemne voňavé, farebné, pretože môžu byť ružové, fialové alebo modré. Výťažok medu z echia môže byť až 700 kg / ha!
 • Ul>
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk