Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Boxy a obedáre
10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Kanálové vykurovacie teleso s ventilátorom - oplatí sa to?
09.09.2019

Kanálové vykurovacie teleso s ventilátorom - oplatí sa to?Na vykurovanie domu sa používajú rôzne typy radiátorov, líšia sa materiálom, z ktorého sú vyrobené, kapacitou vody a spôsobom pripojenia. Najobľúbenejšie v bytovej výstavbe sú oceľové doskové radiátory, v ponuke výrobcov sú aj hliníkové a liatinové radiátory. Radiátory sú umiestnené v oblasti najväčšieho teplotného rozdielu, hlavné pod oknom alebo na vonkajších stenách. Existujú prípady, že v dôsledku usporiadania, vybavenia alebo sklenených stien - nemôžeme nainštalovať nástenný ohrievač. Alternatívou k tradičným nástenným vykurovacím telesám sú ohrievače priekop - určené na inštaláciu do podlahy vykurovaných miestností.

Konštrukcia potrubného radiátoraKanálové ohrievače sa používajú vo verejných budovách a rodinných domoch. Položili sme ich pozdĺž okien, dverí na terasu alebo pozdĺž všetkých ostatných zasklených častí steny. Tepelná bariéra vytvorená zákopovým žiaričom je najúčinnejšia, ak je ich dĺžka porovnateľná s dĺžkou zasklenia, pozdĺž ktorého sú namontované.

Základným prvkom výkopového radiátora je ventilátor - vďaka tomu dosahuje radiátor lepšiu účinnosť, rýchlo distribuuje teplo v miestnosti. Ohrievací článok je výmenník tepla , zvyčajne vyrobený z medi a hliníka. Celá časť je namontovaná v oceľovej vani pozinkovanej na oboch stranách. V niektorých zariadeniach nájdeme doskový výmenník tepla - vybavený medenými rúrkami s lamelami z hliníka. Vnútorné prvky výkopového žiariča sú neviditeľné, a to všetko vďaka maskovacej mriežke. V závislosti od prevedenia a charakteru miestnosti - niektorí výrobcovia nám dávajú možnosť voľby medzi hliníkovou, drevenou alebo nerezovou mriežkou.

Na trhu existujú ohrievače rýh s rôznymi dĺžkami od 1000 do 3500 mm, výškou od 90 do 400 mm a šírkou od 180 do 420 mm. V ohrievacích otvoroch do výšky 200 mm - sa vykurovací systém nachádza v strede potrubia. V radiátoroch s väčšou výškou vyhrievací prvok prilieha k vnútornej stene potrubia.

Inštalácia vykurovacieho potrubiaRozmery otvoru v podlahe pod EPS pena. Ak plánujete nízky radiátor, môžeme namontovať výšku podlahovej podložky a tepelnú izoláciu. Ak je radiátor vysoký - môže byť potrebné prehĺbiť otvor v existujúcej betónovej základni. Pred naliatím podkladovej vrstvy sa nezabudnite pripojiť k potrubným ohrievačom by sa malo plánovať už v prvotnej fáze - šírka otvoru by sa mala zhodovať so šírkou potrubného ohrievača . K dĺžke otvoru by sa mali pridať 2 cm - 1 cm na rozšírenie hornej časti kratšej strany potrubného ohrievača na každej strane. Potrubný ohrievač je namontovaný na vrstve chudého betónu a tepelnej izolácie. Podľa odporúčaní výrobcu je optimálna hrúbka tepelnoizolačného materiálu 5-10 cm. Pre takéto riešenia sa používajú tvrdšie tepelnoizolačné materiály - napr. výkopové žiariče všetky riadiace moduly - potrubné ventilátory sú napájané napätím 12 V, čo zaručuje úplnú bezpečnosť pri následnom použití zariadenia. Kanálové ohrievače sa dajú ľahko vyčistiť pomocou vysávača - po odhalení montážneho listu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk