- Kategórie blogu
- Štítky blogu
- Zariadenie domácnosti
- Koberce
- taniere
- hrnčeky
- Kúpeľnové koberce
- Behúne
- pvc
- linoleu
- kúpelnové podložky
- koberce do izby
- umelá tráva
- koberce do chodby
- Jesenné trendy 2018
- Dizajn interiériu
- Doplnky do domácnosti
- šálky
- Plyšové koberce
- čalúnená textília
- Poťahové látky
- Poťahové látky na nábytok
- Provence
- Usporiadanie obývacej izby
- Nábytok
- Boxy a obedáre
- Riad
- Kuchynsky riad
- Nákup tovaru okamžite bez DPH
- Kuchynské drezy
- Bez DPH
- szco nakup bez dph
- Ako znížiť náklady
- Ako znížiť náklady na firmu
- Nákup bez DPH
- Nákup zo zahraničia
- tovar z Poľska bez DPH
- nakup bez dph v polsku
- nakup bez dph v zahranici
- nakup bez dph zo zahranicia
- nákup bez dph
- nákup bez dph v eu
- nakupovanie na firmu bez dph
- doplnky
- Drezy
- doplnky do domácnosti
- svietidlá
- osvetlenie
- hodiny
- zlaté doplnky
- Vodovodné batérie pod okno
- VIANOCE A SVIATKY
- HRNCE A PEKÁČE
- DEKORACIE DO DOMACNOSTI
- KOBERCE, ROHOŽKY, KOŽUŠINY
- ZARIADENIE DOMÁCNOSTI
Textil do domácnosti
Blog

10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc...
čítať celé

10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ...
čítať celé

10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ...
čítať celé
09.09.2019
Japonský kdoule - bomba vitamínu C.
kdoule a kdoule - aké sú rozdiely?
Začnime tým, čo spája tieto dve rastliny - bude to jednoduchšie. Jediné, čo majú tieto rastliny spoločné, sú látky, ktoré sú obsiahnuté v ich ovocí: kdoule a kdoule ovocie obsahujú veľa vitamínu C, až sedemkrát viac ako citrón, tiež nájdeme minerálne soli, organické kyseliny a pektíny. Majú posilňujúci účinok, majú priaznivý účinok na obehový systém, pretože účinne znižujú krvný tlak, majú antibakteriálne, upokojujúce účinky a pomáhajú pri gastrointestinálnom zápale. A dokážeme vyrobiť rôzne druhy džemov a tinktúr z plodov kdoule a kdoule, ako napríklad slávny kdoule, koláče, kompóty a všetky druhy konzerv.
Kým kdoule je vysoký strom, kdoule je trnitý ker, ktorý dorastá do výšky jedného a pol metra. Kdoule kvety sú zvyčajne biele alebo ružové a objavujú sa na strome na prelome mája a júna. Na druhú stranu, kvety kdoule sú karmínové a môžeme ich obdivovať skoro na jar, pred vývojom listov. Tieto kvety sú asi 2,5 cm dlhé a priliehajú pevne k výhonkom. Kdoule kdúle počas kvitnutia sú takmer veľkolepé. Existujú tiež kdoule kríky v odrodách, ktorých kvety sú biele alebo ružové . Či už je to kdoule alebo kdoulové kvety - sú mimoriadne darcovské a sú ochotne prenášané užitočným hmyzom.
Ďalším rozdielom sú plody týchto rastlín. Kulec je veľký, žltý a môže pripomínať jablko alebo hruškové ovocie. Sú aromatické a mierne sladké, chlpaté a nie príliš tvrdé. Na druhej strane je plody kdoule aromatickejšie ako plody kdoule, dosahujú veľkosť vlašských orechov, sú okrúhle a žlté , veľmi vonné a hladké na dotyk. Sú tiež veľmi kyslé a nie sú vhodné na priamu konzumáciu.
Kdoulové ovocie obsahuje najväčšie množstvo pektínu dostupného medzi našimi ovocnými rastlinami. Tieto pektíny sú rozpustnou vlákninou, ktorá má veľký vplyv na naše telo. Len pitie kdoulovej šťavy znižuje zlý cholesterol a pomáha lepšie vstrebávať železo.
Plody kdoule sa zvyčajne zbierajú v septembri alebo októbri, ale ak by sme chceli, aby ovocie nebolo kyslé, môžeme ho zadržať a vyzdvihnúť iba vtedy, keď je zmrazené po prvom mraze. Najčastejšie sa tieto plody krájajú na plátky a namiesto citrónu sa pridávajú do čaju.
Veľmi obľúbený je aj ovocný sirup kdoule, ktorý vyrábame naplnením ovocia cukrom. Z mojej vlastnej skúsenosti odporúčam naliať 1 kg cukru na 1 kg ovocia, pretože najprv kdouľa miluje cukor a po ňom druhý taký sirup sa dlho nerozbije. Dva dni po zasypaní budeme mať veľa tekutého sirupu s úžasnou vôňou. Môžete tiež pasterizovať kdoulový sirup a vychutnať si ho v zime.
Ako pestujeme japonskú kdoule?
Chaenomeles je skvelá rastlina pre všetkých záhradka. Nie je náročný na pôdu alebo polohu, hoci ovocie krásne škvrny na plnom slnku. Je mrazuvzdorná a odolná voči znečisteniu, preto sa často pestuje v mestách. Za zmienku stojí tiež prerezávanie dule, pretože toleruje dokonalé rezanie. Často sa používa ako živý plot a ovocná rastlina. Rezáme po odkvitnutí a vysekávame výhonky z príliš hustých miest, ako aj z najstarších vetiev.
Pestovanie dule možno opísať v superlatívoch: nevyžaduje osobitnú pozornosť, vyzerá krásne skoro na jar, môžeme z nej vytvoriť živý plot a dá nám mimoriadne zdravé ovocie. Chceš niečo viac?