Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Boxy a obedáre
10.09.2019
Boxy a obedáre
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
10.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
10.09.2019
Poťahové látky na nábytok do miestností - ako sa líšia?
Nábytok do obývacej izby je možné okrem iného čalúniť koža, velúr alebo Alcantara. Vykazujú rôzne vlastnosti, majú výhody a nevýhody. Výhodou pohovky ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Benzínová kosačka na najmenej 500 PLN. Ktorý z nich si vybrať
09.09.2019

Benzínová kosačka na najmenej 500 PLN. Ktorý z nich si vybrať

Pre koho je kosačka na trávu?Výber modelu kosačky na trávu závisí od typu trávnika, frekvencie kosenia, umiestnenia a veľkosti pozemku. Benzínové kosačky na trávu sa všeobecne považujú za dobrý nákup, ak je na vašej záhrade viac ako 500 m2. Pri menších pozemkoch bude nákladovo efektívnejší nákup ľahšie použiteľný, ľahší a lacnejší elektrický žací stroj. Spaľovacia verzia sa dobre vyrovná s vysokou trávou rastúcou v rôznom teréne. Na rozdiel od elektrických modelov nevyžaduje prístup k napájaniu. Vďaka žiadnemu napájaciemu káblu nie je zariadenie ovládateľné, mobilné a bezpečné, pretože nehrozí nebezpečenstvo kolízie alebo poškodenia napájacieho kábla.

Benzínové kosačky na trávu sú na kosenie záhrady obvykle vybavené motormi s väčším výkonom ako iné typy záhradného vybavenia. Nevýhodou tohto riešenia sú však výfukové plyny, ktoré sú škodlivé pre ľudí a životné prostredie, ktoré sú emitované počas prevádzky benzínovej kosačky. Toto zariadenie tiež vytvára veľa hluku a je dosť ťažké. Kosačky na benzín môžu tiež dosiahnuť závratné ceny, aj keď už môžete nájsť zariadenie do 500 PLN alebo lacnejšie. Pri výbere benzínovej kosačky dbajte na jej výkon, pohon, kapacitu lapača trávy, funkcie brúsenia a vyhadzovania

Dieselová kosačka do 500 PLN - čo hľadať?Dostupné benzínové kosačky na trávu majú výkon motora typicky medzi 2,7 a 6 hp. Zariadenia s vyšším výkonom motora sa budú oveľa lepšie vysporiadať s veľkým trávnikom, nerovným terénom a vysokou trávou. Pri obmedzenom rozpočte do 500 PLN je ťažké nájsť benzínovú kosačku na trávu navrhnutú na kosenie veľkého trávnika. Vysokovýkonné modely a pracovné šírky sú vhodné na údržbu záhrady s rozlohou viac ako 500 m2 a takéto modely môžu stáť oveľa viac ako 500 PLN. Ak však máte menší pozemok a pravidelne kosíte trávu raz týždenne, môžete si vybrať z lacnejších verzií s benzínovými motormi od 2,7 do 4 hp.

V rozpočtových modeloch šírka záberu obvykle nepresahuje 40 cm, čo bude postačovať na starostlivosť o úzke trávniky a výrazne uľahčí manévrovanie medzi kríkmi a posteľami. Predpokladaný rozpočet by mal tiež umožniť nákup benzínovej kosačky na trávu vybavenej niekoľkými úrovňami nastavenia výšky kosenia a stredne kapacitným lapačom tráv.

Pri výbere tohto typu zariadenia sa oplatí venovať pozornosť jeho krytu. Odporúčané modely sú kosačky chránené proti korózii a mechanickému poškodeniu, ktoré je zabezpečené skriňou z pozinkovaného plechu. Ďalšou funkciou, ktorú môže benzínová kosačka ponúknuť, je mulčovanie, t. j. kosenie trávy, ktoré sa môže používať ako prírodné hnojivo pre plodiny. .

Benzínové kosačky na trávu sú k dispozícii aj s alebo bez s pohonom. Prvé z nich zabezpečujú pohodlnú prácu, pretože ich nemusíte tlačiť, ale iba nastavujete smer kosenia. Zvyčajne sú tiež vybavené výkonnejším motorom a sú vhodné na starostlivosť o veľké pozemky. Je však ťažké nájsť tento typ zariadenia v rozpočte obmedzenom na 500 PLN, čo je dôvod, prečo budete pravdepodobne musieť venovať pozornosť tlačeným kosačkám na trávu. Zariadenia poháňané ľudskými svalmi sú nielen lacnejšie, ale aj ľahšie, čo uľahčuje manévrovanie zariadení , takže práca s nimi nie je tak únavná. Sú skvelé na kosenie malých trávnikov. Medzi kosačkami na trávu za cenu až 500 PLN nájdete veľa krovinorezov, ktoré by ste mali zvážiť.

A možno zastrihávač trávy až do 500 PLN?Krovinorezy, inak známe ako podkaszarkami, sú dobrým výberom zariadenia. kosiť trávnik, ak máte množstvo do 500 PLN. Ruky držané v ruke alebo pripevnené na ramenných popruhoch sa ľahko manévrujú a umožňujú vám dostať sa na živé ploty, napr. Medzi kvetinové záhony, kríky, pod živý plot. Zastrihávače majú jednoduchú konštrukciu - sú tvorené motorom, ramenom a rezacím mechanizmom.

Benzínové vyžínače trávnikov za cenu do 500 PLN sú vo väčšine prípadov vybavené motormi s výkonom až 6 HP, rezacími hlavami a krytmi dobrej kvality vyrobenými z odolných materiálov. Rozmerové krovinorezy neponúkajú pohodlné skladacie prúty, ale niektoré modely sú vybavené ohnutými tyčami, ktoré sú lepšie profilované, a tak znižujú námahu pri kosení. Komfort kosenia môže zvýšiť aj antivibračná rukoväť, ktorú niektorí výrobcovia pripájajú k zariadeniu.

Pri výbere krovinorezu v rozpočte je dôležitá aj skutočnosť, že ich motory sa považujú za ekologickejšie ako lacnejšie verzie. Vydávajú značné množstvotj menej škodlivé výfukové plyny a ich práca je určite tichšia.

Odporúčané modely pre kosačky na trávu a kosy do 500 PLNMedzi záhradnými kosačkami do 500 PLN Môžete si vybrať tradičné benzínové kosačky na trávu alebo benzínové kosačky na trávu. Odporúčanými výrobcami v tomto prípade budú NAC, AGROPARTS, Favoryt Lider, DEMON a John Gardener.


  • NAC Garden Expert G3 - je benzínová kosačka na trávu s hmotnosťou 20 kg, výkonom motora 3 HP a šírkou kosenia 41 cm. Má pomerne veľký zberač trávy s objemom 55 litrov, 3 - nastavenie výšky rezu a oceľové puzdro. Cena kosačky NAC sa začína od 499,99 PLN.


  • AGROPARTS TB40P01 - tlačná benzínová kosačka s výkonom 3,6 HP a pracovnou šírkou 40 cm je vhodná na starostlivosť o malé a stredné trávniky. Vybavené 40-litrovým lapačom tráv a oceľovým krytom. Umožňuje dosah kosenia od 2,5 do 5,5 cm. Kosačka je k dispozícii od 499,99 PLN.


  • LEADER AN40P100 - Benzínová kosačka na trávu bez jazdy od spoločnosti Faworyt Lider ponúka výkon motora 3 hp, pracovnú šírku 41 cm a 3-stupňové nastavenie výšky kosenia. > Zariadenie vybavené 45-litrovým zberačom trávy tiež umožňuje vypúšťanie zadnej trávy. Kosačku je možné kúpiť za 439 PLN.


  • DEMON RQ580 - Krovinorez DEMON sa vyznačuje vysoko výkonným motorom s výkonom 5,2 HP, nízkou hmotnosťou - približne 7 kg a odstredivým spojkovým pohonom. Zariadenie ponúka pevný remienok na plece a nastavenie úchopu oboma rukami. Zastrihávač je k dispozícii od 345 PLN.


  • Zastrihávač trávy John Gardener - krovinorez má nízku hmotnosť 7,1 kg, je vybavený postrojom a antivibračnou rukoväťou, čo výrazne zlepšuje pohodlie pri práci. Zastrihávač používa motor s výkonom 6 HP. John Gardener si môžete kúpiť už od 309 PLN
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
© 2018 Všetky práva vyhradené
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk